مروری بر وقایع و خبرهای در مورد سلماس و خبرهای ارسالی توسط نویستده به خبرگزاری ها

نماینده مردم سلماس در مجلس: مجلس نهم برای پیشرفت کشور گام برمی‌دارد


نماینده مردم سلماس در مجلس:
مجلس نهم برای پیشرفت کشور گام برمی‌دارد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نهم با حفظ وحدت برای پیشرفت کشور گام بر خواهد داشت.


به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس علی اکبر آقایی در جمع اعضای شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: با راه یافتن اکثریت لیست جبهه متحد اصولگرایان به مجلس نهم با وحدت و همکاری خواهیم توانست برای پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قدم برداریم و برای حل مشکلات مردم قوانین بهتری به تصویب برسانیم.

رئیس کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان فرمایشی از بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران که فرموده‌‌‌‌اند مجلس عصاره ملت می‌باشد گفت: امید این نظام ولایت فقیه می‌باشد تا وقتی که نور ولایت فقیه در کشور است بن‌بستی در مملکت وجود نخواهد داشت.

این مسئول با بیان اینکه ما باید با تبعیت از مقام معظم رهبری جامعه را به سوی وحدت و اتحاد سوق دهیم گفت: باید فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در هر زمینه جامه عمل بپوشانیم به طوری که تلاش برای پیشرفت کشور در سایه همدلی یکی از مهمترین مطالبات ایشان است.

آقایی ادامه داد: طی چند ماه اخیر در حالی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی تبلیغات شیطانی گسترده‌ای برای دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات به راه انداخته بودند ولی با سخنرانی رهبر معظم انقلاب و با دعوت مردم برای حضور گسترده در پای صندوق‌‌های رای همه آتش‌افروزی دشمنان خنثی گردید.

نماینده مردم سلماس در مجلس اظهار داشت: مردم با بصیرت ایران اسلامی با لبیک به ندای ولی ففیه خود با حضور در صحنه ناامیدی دشمنان کشور اسلامی را رقم زده‌اند.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-98.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:14 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس: منافق دشمن آشکار نظام است

امام جمعه سلماس:
منافق دشمن آشکار نظام است

خبرگزاری فارس: امام جمعه سلماس گفت: منافق و هرگونه عملی که بوی نفاق دهد دشمنی با ولایت محسوب می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس حجت‌الاسلام سید محمد موسوی در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: امروز در کشور هرکس در هر لباسی و مقامی عامل تفرقه و نفاق در کشور شود دشمن این نظام و ولایت است.

وی با اشاره به نعمت بزرگ وحدت و همبستگی افزود: این نعمت بزرگ الهی توام با نعمت ولایت و امامت بوده و هرگز گسستنی در کار نخواهد بود و باید شاکر خداوند باشیم که در مقابل همه نعمت‌های الهی ولایت و محبت علی و آل علی به ما هدیه کرده است.

موسوی با اشاره به نزدیک شدن سال جدید بیان داشت: مردم ایران اسلامی در سال 90 حماسه زیادی خلق کردند که حضور باشکوه و چشمگیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال و انتخابات از حماسه‌های خلق شده مردم با بصیرت ایران اسلامی می‌باشد.

امام جمعه سلماس ادامه داد: مردم با حضور پرشور و حداکثری در راهپیمایی و انتخابات ضمن لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی نشان دادند مردمی ولایی می‌باشند و دشمن هیچ‌‌‌وقت نمی‌تواند در این کشور به اهداف شوم خود دست یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مردم سلماس همگام با تمام ملت ایران اسلامی با حضور چشمگیر خود پای صندوق‌‌‌های رای با تبعیت از امر رهبر معظم انقلاب نماینده اصلح خود انتخاب کرده‌اند و نماینده انتخاب شده نماینده تمامی مردم است و اکنون باید اختلافات کنار بگذاریم و با اتحاد و همکاری برای پیشرفت ایران و شهرمان تلاش نماییم.

این مسئول گفت: باید با نو شدن سال ما نیز دل‌های خود نو کنیم و تمام اختلافات کنار بگذاریم که در مقابل بدی‌ها خوبی کردن از خواسته‌‌های تمامی انبیا الهی است.

وی در بخش پایانی سخنان خود از تمامی مسئولان برگزاری انتخابات که با تلاش شبانه‌روزی خود باعث شده‌‌اند انتخاباتی سالم و پرشور در سلماس برگزار شود تشکر کرد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-97.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:13 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: تحریم سدی مقابل پیشرفت ایران نیست


فرماندار سلماس:
تحریم سدی مقابل پیشرفت ایران نیست

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: تحریم‌ها به هیچ عنوان سدی مقابل پیشرفت ایران محسوب نمی‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس مرتضی نظری در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: حضور آگاهانه و با بصیرت ملت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، پاسخی قاطع و محکم به دشمنان ایران اسلامی بود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم ولایی و شهیدپرور سلماس در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: این حضور گسترده موجبات دلگرمی مسئولان و دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی و مایه یاس دشمنان کشور را فراهم کرد.

این مسئول ادامه داد: بدون شک پیروز حقیقی این انتخابات مردم بودند که با حضور حداکثری به ندای رهبری لبیک گفته و دشمن را در این عرصه نیز ناکام گذاشتند.

نظری اضافه کرد: حضور آگاهانه و با بصیرت ملت به ویژه پس از سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در انتخابات، پاسخی قاطع و محکم به دشمنان ایران اسلامی بود که به خیال خام خود فکر می‌کردند با تهدید و تحریم می‌توانند ملت ایران را از اقتدار و سربلندی وطن‌شان منصرف کنند.

این مسئول تاکید کرد: ملت ایران با این حضور حماسی پیام ایستادگی و استقامت خود به دشمنان کشور اعلام کردند تا جهان بداند ایرانی با دسیسه‌های تبلیغاتی و تحریم‌های اقتصادی دشمنان، دست از عزت و استقلال خویش بر نمی‌دارد.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات بار مسئولیت مسئولان به ویژه منتخبان مجلس را سنگین‌تر می‌کند اظهار داشت: خادمان ملت باید قدر این مردم را که در همه صحنه‌ها با مشارکت گسترده در راه اقتدار و عزت ایران اسلامی حضور می‌یابند، بدانند و برای خدمت صادقانه به آنان از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

فرماندار سلماس تصریح کرد: ملت مقاوم ایران اسلامی تا امروز ثابت کرده است هیچ‌گاه زیر بار فشار، تهدید و تحریم نخواهد رفت و انتخابات مجلس نهم نیز به حمد الهی در فضایی کاملا پرشور و با نشاط و سالم برگزار شد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-96.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:12 | توسط : سلماس پرس  | 

در آذربایجان غربی خبرگزاری فارس رتبه برتر پوشش اخبار انتخابات را کسب کرد

در آذربایجان غربی
خبرگزاری فارس رتبه برتر پوشش اخبار انتخابات را کسب کرد

خبرگزاری فارس: در آذربایجان غربی خبرگزاری فارس به دلیل فعالیت مستمر در زمینه پوشش اخبار و رویدادهای انتخابات حائز رتبه سوم گردید.به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه براساس رای هیئت داوران پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها، خبرگزاری فارس شعبه آذربایجان غربی به دلیل پوشش مناسب خبری انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از رتبه‌های برتر را از آن خود کرد.

خبرگزاری فارس در بخش خبرگزاری‌های فعال در زمینه پوشش اخبار انتخابات حائز رتبه سوم شد و از سرپرست آن ابراهیم آقازاده با اهدای لوحی تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این جشنواره خبرگزاری فارس حائز رتبه قابل تقدیر در بخش خبرگزاری‌های برتر گردید و از سرپرست آن ابراهیم آقازاده با اهدای لوحی تقدیر شد.

گفتنی است در این جشنواره خبرنگار خبرگزاری فارس در آذربایجان غربی سونیا بدیع با گزارش " سردشت شهر خس‌خس سینه‌های زنان و مردان" جانباز حائز رتبه سوم در بخش گزارش خبری گردید و از وی نیز با اهدای لوحی تجلیل به عمل آمد.

هیئت داروان نهایی این جشنواره متشکل از اساتید مجرب دانشگاه‌های تهران امید علی مسعودی، مجید رضاییان و حسین صدری‌نیا بود.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-94.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:55 | توسط : سلماس پرس  | 

مهر" خبرگزاری برتر آذربایجان غربی شد/ کسب چهار عنوان برتر

"مهر" خبرگزاری برتر آذربایجان غربی شد/ کسب چهار عنوان برتر
ارومیه - خبرگزاری مهر: دفتر نمایندگی خبرگزاری مهر در آذربایجان غربی موفق شد در پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای استان و در زمینه پوشش اخبار و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دو عنوان برتر را از آن خود کند.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای آذربایجان غربی عصر روز پنجشنبه با حضور ابراهیم فتح الهی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، محمدباقر کریمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی برگزار و خبرگزاری مهر به عنوان خبرگزاری برتر در حوزه پوشش اخبار استان طی یک سال گذشته شد.

در این جشنواره بر اساس رای هیئت داوران دفتر نمایندگی خبرگزاری مهر در آذربایجان غربی به دلیل پوشش کامل اخبار و رویدادهای استان، انتشار گزارشات و نقدهای سازنده طی یک سال گذشته و فضا سازی مناسب، ارائه تحلیلهای مناسب به عنوان خبرگزاری برتر استان معرفی شد.

براساس انتخاب خبرگزاری مهر به عنوان خبرگزاری برتر هئیت داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه ویژه از سکینه اسمی مسئول این خبرگزاری تجلیل کرد.

همچنین سکینه اسمی خبرنگار خبرگزاری مهر در این جشنواره در بخش گزارش عنوان دوم پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری مهر را کسب و لوح تقدیر و جایژه ویژه این بخش را از آن خود کرد.

خبرگزاری مهر رتبه دوم پوشش اخبار انتخابات مجلس نهم را کسب کرد

در ادامه این جشنواره از رسانه ها و خبرنگاران فعال در بخش پوشش اخبار انتخابات مجلس نهم نیز با حضور رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان آذربایجان غربی تجلیل شد.

در این راستا بر اساس اعلام هیئت داوران خبرگزاری مهر به دلیل پوشش مناسب اخبار انتخابات، ارائه تحلیل و نقده های سازنده و جلب مشارکت حداکثری مردم عنوان دوم را از آن خود کرد و از سکینه اسمی مسئول این خبرگزاری با اهدای لوح تقدیر و جایزه ویژه تجلیل شد.

از الناز ملک زاده نیز به عنوان خبرنگار فعال در حوزه پوشش اخبار و رویدادهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اهدای لوحی تقدیر و جایزه ویژه تجلیل شد.

600 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات ارسال شده بود که از این میان از 55 اثر برتر در بخش های مختلف تجلیل شد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-93.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:52 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس خبر داد کاهش روند توزیع و مصرف مواد مخدر

نسخه چاپيارسال به دوستان
فرماندار سلماس خبر داد
کاهش روند توزیع و مصرف مواد مخدر

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: روند توزیع و مصرف مواد مخدر در سلماس از دو سال گذشته تاکنون به طور چشمگیری کاهش یافته است.

خبرگزاری فارس: کاهش روند توزیع و مصرف مواد مخدر

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، مرتضی نظری در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار داشت: تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های اداری، قضایی و نیروی انتظامی سبب به نتیجه رسیدن اقدامات مؤثر پیشگیرانه در زمینه مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان شده است.

وی، آموزش عمومی، اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی مردم در ارتباط با مواد مخدر را در کاهش پدیده شوم اعتیاد در جامعه مؤثر عنوان کرد و خواستار به کارگیری تمام ظرفیت‌های موجود در سلماس برای کاهش آمار اعتیاد و مصرف مواد مخدر در مراکز آموزشی و دانشگاهی این شهرستان شد.

این مسئول اضافه کرد: کارهای خوب و پیشگیرانه‌ مؤثری در سطح سلماس توسط ادارات و نهادهای این شهرستان در راه مبارزه با مصرف مواد مخدر صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: سن مصرف مواد مخدر در سلماس بالا رفته است که از جهتی بیانگر مثبت بودن آموزش‌ها است.

فرماندار سلماس تصریح کرد: با توجه به تولید مواد مخدر جدید و تغییر شکل نوع مواد مخدر مصرفی به نحوی که آثار مصرف این مواد در ظاهر افراد مشخص نیست، آمار دقیقی از معتادان به مواد مخدر نمی‌توان ارائه داد.

وی در ادامه متذکر شد: پایین بودن قیمت مواد مخدر و تغییر شکل مواد مخدر از سنتی به صنعتی و نیز تولید و عرضه مواد مخدر جدید از دیگر موضوعات و آسیب‌های مهم اعتیاد است.

فرماندار سلماس گفت: با افزایش آگاهی عمومی مردم در رابطه با مواد مخدر کاهش پدیده شوم اعتیاد در جامعه رواج می‌یابد.

نظری فراهم کردن شرایط مطلوب برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان را از جمله اقدامات پیشگیرانه در این ارتباط عنوان کرد و گفت: متولیان ورزشی، آموزشی و فرهنگی سلماس تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.

وی پیشگیری و انجام اقدامات مرتبط در زمینه مواد مخدر را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: در کاهش اثرات مخرب مواد در جامعه، انجام کارهای پیشگیرانه بسیار مهم است که باید به جد مورد توجه قرار گیرد


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-92.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 12:27 | توسط : سلماس پرس  | 

اجانشین فرماندهی انتظامی سلماس خبر داد کشف 62 کیلوگرم مواد مخدر در سلماس

نسخه چاپيارسال به دوستان
جانشین فرماندهی انتظامی سلماس خبر داد
کشف 62 کیلوگرم مواد مخدر در سلماس

خبرگزاری فارس: جانشین فرماندهی انتظامی سلماس گفت: 62 کیلوگرم انواع مواد مخدر از جمله 59 کیلوگرم حشیش، شیشه و تریاک در یک ماه گذشته در سلماس کشف و ضبط شده است.

خبرگزاری فارس: کشف 62 کیلوگرم مواد مخدر در سلماس

به گزارش خبرگزرای فارس از سلماس، حسین رمزی در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار داشت: در مدت یک ماه اخیر 31 نفر توزیع‌کننده و هشت نفر قاچاقچی و دو قبضه اسلحه شکاری کشف و دستگیری شده است.

وی افزود: مأموران انتظامی و پلیس مواد مخدر این شهرستان فرصت فعالیت سوداگران مرگ در سلماس را نداده و سایه به سایه متخلفان را دنبال، دستگیر و تحویل قانون خواهند داد.

جانشین فرماندهی هنگ مرزی شهرستان سلماس نیز در ادامه این جلسه با اشاره به انهدام یک باند مواد مخدر گفت: مرزبانان این فرماندهی در راستای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و با انجام اقدامات اطلاعاتی از احتمال انتقال مواد توسط سوداگران مرگ به کشور باخبر شدند.

حسن زینال‌نژاد ادامه داد: مأموران با افزایش اقدامات اطلاعاتی خود از قصد قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر از طریق مرز مطلع شده و پس از ساعاتی کمین در نقاط احتمالی ورود سوداگران مرگ با آنان درگیر شدند.

این مسئول بیان کرد: مرزبانان به دنبال این عملیات موفق به کشف 68 کیلوگرم مواد مخدر از نوع پودر حشیش و تریاک شدند.

زینال‌نژاد یادآور شد: مرزبانان این فرماندهی با قدرت، سراسر نوار مرزی شهرستان سلماس را تحت کنترل خود داشته و اجازه نمی‌دهند قاچاقچیان و سوداگران مرگ با اعمال سودجویانه خود، نیروی پویا و جوان کشور را نابود سازند.

وی با اشاره به آمار بالای ترک اعتیاد افراد در مراکز درمانی و ترک اعتیاد سلماس یادآور شد: در سلماس چهره‌ها و افراد جدید کمتری به سراغ مواد مخدر رفته‌اند که این موضوع بیانگر کاهش تمایل افراد به مصرف مواد مخدر است.

در این جلسه اعضای شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس علاوه بر ارائه گزارش از عملکرد اداره و نهاد خود، پیشنهادات و نظراتی به منظور برنامه‌ریزی در راستای تحقق اهداف کمیته مبارزه با مواد مخدر ارائه دادند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-91.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 12:26 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: سلماس ظرفیت اسکان تمام مسافران نوروزی را دارد


فرماندار سلماس: سلماس ظرفیت اسکان تمام مسافران نوروزی را دارد

فرماندار شهرستان سلماس گفت: نوروز امسال شهرستان سلماس توانایی اسکان تمام مسافران نوروزی را دارد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاري فارس؛ مرتضی نظری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: نوروز سال گذشته 5 هزار نفر به این شهر وارد شده بودند که 376  نفر در محل‌هایی که ما برای اسکان آنها در نظر گرفته بودیم مستقر شده بودند.

 وی تصریح کرد: طی تشکیل جلساتی در این راستا تمام ارگان‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی متولی در این امر از آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی برخوردار هستند.

 این مسئول با اشاره به اینکه مدارس این شهرستان برای اسکان مسافران نوروزی تجهیز شده است، افزود: در طول اجرای طرح نوروزی که از بیست و پنجم اسفند ماه سال جاری آغاز و تا 20 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد اکیپ‌های هلال‌احمر در سطح شهر مستقر می‌شود.

 نظری گفت: برای راهنمایی مسافران نوروزی و جوابگویی به سئوالات احتمالی مسافران در این ایام، افرادی با عنوان پیک در سطح شهر به راهنمایی مسافران می‌پردازند.

 وی با اشاره به وجود دو مهمان‌خانه در این شهرستان، اظهار داشت: نیروهای شهرداری نسبت به پاکسازی پارک‌ها و خیابان‌های این شهرستان اقدام کرده‌اند.

 این مسئول خاطرنشان کرد: برای رفاه حال مسافران نوروزی و ایجاد خاطره خوش از سفر به شهرستان سلماس سعی شده تمام امکانات ایجاد و فضاهای سبز این شهرستان برای ورود مسافران مهیا شود.

 نظری با بیان اینکه هر سال در طول ایام نوروز تعداد زیادی مسافر به این استان سفر می‌کند، اظهار داشت: به طور عمده مسافران در منازل اقوام و آشنایان خود اسکان دارند.

 این مسئول از توزیع بروشور برای مسافران نوروزی در این شهرستان خبر داد و افزود: این بروشورها در سطح وسیع از شهر در بین مسافران توزیع می‌شود که حاوی اطلاعاتی در ارتباط با موقعیت جغرافیایی و معرفی مناطق گردشگری شهر است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-89.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:16 | توسط : سلماس پرس  | 

رئیس اداره راه و ترابري شهرستان سلماس از آمادگي راهداران شهرستان سلماس براي استقبال از مسافران نوروز

رئیس اداره راه و ترابري شهرستان سلماس از آمادگي راهداران شهرستان سلماس براي استقبال از مسافران نوروزي خبر داد.

رئیس اداره راه و ترابري شهرستان سلماس از آمادگي راهداران شهرستان سلماس براي استقبال از مسافران نوروزي خبر داد.

به گزارش وبلاگ خبري سلماس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس ؛ مقصود جلفایی در گفتگو با خبرنگار سایت اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان سلماس گفت: كشيك ها و اكيپ هاي امداد نوروزي در این زمینه ساماندهي شده اند و از 25 اسفند ماه در راهدارخانه هاي این شهرستان استقرار مي يابند.
وی از پاكسازي حاشيه راه ها، لكه گيري، نصب علائم، شستشوي تابلوها و تجهيز و آماده سازي راهدارخانه هاي شهرستان جهت اسكان مسافرين در مواقع لزوم، نصب بنر و پلاكارد با عناوين شعارهاي ايمني و راهنمايي مسافران در جاده ها، ساماندهي و استفاده از سيستم مانيتورينگ جاده ها جهت مديريت و كنترل ترافيك در بزرگ راه ها خبر داد.
این مقام مسئول خاطر نشان كرد: بروشوري شامل نقشه شهرستان و استان در قالب راهنماي مسافران تهيه شده است كه در ايام نوروز در مبادي ورودي و خروجي شهرها توزيع خواهد شد.
جلفایی اضافه كرد: اين اداره براي اطلاع رساني وضعيت جاده ها از طريق صدا و سيما، سايت هاي خبري، تلفن هاي 5223024 و تلفن گوياي 141 را آماده کرده است و اميدواريم با همكاري رانندگان و مسافران با عوامل راهداري و پليس راه، شاهد هيچگونه حادثه ناگواري در جاده هاي شهرستان نباشيم.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-88.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:1 | توسط : سلماس پرس  | 

شهرداری سلماس برای استقبال از مهمانان نوروزی تمهیدات لازم را فراهم کرده است

شهرداری سلماس برای استقبال از مهمانان نوروزی تمهیدات لازم را فراهم کرده است
شهردار سلماس گفت: از سوي شهرداري سلماس اقدامات خوبي در راستاي ارائه بهترين خدمات به مسافرين و مهمانان نوروزي انديشيده شده است که انتظار داريم رضايت خاطر آنها را بدست آوريم.به گزارش وبلاگ خبري سلماس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس ؛ حسين مهديزاده در گفتگو با خبرنگار سایت اطلاع رسانی فرمانداری سلماس ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید ، افزود : با همکاری و هماهنگی کلیه دستگاه ها و نهادهای شهری ، در جهت حفظ نام و اعتلای جایگاه سلماس تلاش شبانه روزی می کنیم.وی ضمن اشاره به فعالیت های این ستاد از جمله اسکان مسافران ، اطلاع رسانی ، برنامه های پذیرایی از میهمانان در نوروز سال جاري اظهار داشت : ارتقای کیفی خدمات رسانی ستادهای نوروزی سطح شهر با تعامل و همکاری کلیه دستگاه های متولی ، مهم ترین گام در استقبالی شایسته و مناسب از مهمانان و مسافرین نوروزی روانسر است.شهردار سلماس تصریح کرد : ایجاد و حفظ زیبایی سیمای شهر مهم ترین موضوع مورد توجه در این ایام می باشد که ساماندهی ورودی ها ، ترمیم حفاری های سطح شهر ، کاشت گل های بهاری و احیای فضای سبز در سطح شهر، در حال انجام است.مهدي زاده با بیان این مطلب که در نوروز 91 از کلیه امکانات سطح شهر سلماس جهت تأمین رفاه حال میهمانان بهره خواهیم برد ، گفت : چاپ نقشه کامل شهر و توزیع آن در بین میهمانان ، نصب و افزایش تابلوهای راهنما در نقاط متعدد ، نظافت شبانه روزی و نورپردازی معابر و بوستان های سطح شهر، تجهيز آتش نشانی، همچنین تجهیز و بهسازی سرویس های بهداشتی سطح شهر از جمله اقدامات برنامه ریزی شده برای ایام نوروز است که انجام آنها به زودی آغاز خواهد شد.وي در خصوص ديگر اقدامات اين شهرداري در راستاي نوروز سال آینده، گفت:در ورودي شهر سلماس سفره نمادين هفت سين ايجاد خواهد شد که در همين محل افرادي به عنوان راهنما در چادرهايي که ويژه راهنمايان نوروزي است، با لباسهاي فرم و نقشه هاي راهنمايي که بدين منظور تهيه شده است، مبادرت به هدايت و راهنمائي مسافرين و مهمانان شهر مي کنند.مهدي زاده ادامه داد: طی این مدت در ورودي شهر، شهرداري اقدام به تهيه تعداد بیش از ینج هزار بروشور ، تراکت و سی دی هدايتگر در ايام نوروز براي تسهيل در سفر مهمانان نوروزي نموده است.شهردار سلماس اظهار داشت: شهر سلماس با توجه به اينکه دروازه ورودي مهمانان و مسافرين به ديگر شهرستانها مانند بازرگان ، خوی ، ماکو ، تازه شهر و ... مي باشد از اهميت ويژه اي برخوردار است و تمام سعي و تلاش ما اين است که با ارائه بهترين خدمات مسافرين را به اقامت و بازديد و ماندگاري هرچه بيشتر در شهر سلماس ترغيب نمائيم.
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-87.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:0 | توسط : سلماس پرس  | 

فرمانده انتظامی سلماس خبر داد کشف 170 هزار مواد محترقه در سلماس

فرمانده انتظامی سلماس خبر داد
کشف 170 هزار مواد محترقه در سلماس

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی سلماس گفت: بیش از 170 هزار انواع مواد محترقه در سلماس توسط ماموران کشف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس شاهرخ بختیاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه بحث جمع آوری مواد محترقه و منفجره یکی از طرح‌های اولویت‌دار نیروی انتظامی در آخر سال می‌باشد ماموران نیروی انتظامی شهرستان سلماس در هفته جاری در جریان اجرای این طرح موفق شدند بالغ بر 170 هزار نخ انواع مواد محترقه و منفجره کشف و ضبط کنند.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: این مقدار مواد محترقه با انجام 10 عملیات در مسیر مرکز استان به شمال استان و در بازرسی از 2 باب مغازه و یک باب منزل کشف شد.

بختیاری ادامه داد: در این زمینه 13 نفر دستگیر و 4 دستگاه خودرو نیز متوقف شده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال گفت: با توجه به نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال و برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری به منظور جلوگیری از حوادثی از قبیل آتش‌سوزی، خسارت جانی و مالی تقاضا می‌شود تمام موارد قانونی و شرعی از سوی مردم عزیز رعایت شده و از استفاده مواد محترقه و آتش‌زا خودداری شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را سریع به پلیس 110 اطلاع دهند.

وی والدین را نسبت به کنترل فرزندان خود توصیه کرد و افزود: در آغاز سال نو با آموزش و کنترل فرزندان خود از وقوع حوادث ناگوار پیشگیری کنند و در چند روز باقیمانده تا پایان سال با هشدار به نوجوانان و جوانان آنها را از خطرات و عواقب وحشتناک بازی با آتش، ترقه و سایر موارد مشابه آگاه کنند.

این مسئول ادامه داد: والدین برای حفظ سلامتی فرزندان خود مراقبت بیشتری از آنان به عمل آورده و تردد آنان به محل‌هایی مانند انباری، زیرزمین، بالکن، پشت‌بام، کمد و ... زیر نظر داشته و در صورت امکان درب این گونه مکان‌ها قفل نمایید.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-86.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 14:55 | توسط : سلماس پرس  | 

صحت انتخابات سلماس مورد تاييد شوراي نگهبان قرار گرفت

صحت انتخابات 20 حوزه انتخابيه ديگر تأييد شد

دكتر كدخدايي از تاييد صحت انتخابات 20 حوزه انتخابيه ديگر خبر داد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي شوراي نگهبان، با اشاره به برگزاري انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: مطابق ماده 73 قانون انتخابات، پرونده‌هاي 20 حوزه انتخابيه در جلسه شوراي نگهبان مطرح و صحت انتخابات اين حوزه‌ها مورد تاييد قرار گرفت.

وي اسامي 20 حوزه انتخابيه تأييدشده را به شرح ذيل اعلام كرد:

1- بناب
2- مينودشت، كلاله، گالي‌كش و مراوه تپه
3- مراغه و عجب شير
4 گنبدكاووس
5- بوشهر، گناوه و ديلم
6- سمنان و مهدي‌شهر
7- نقده و اشنويه
8- سلماس
9- نوشهر و چالوس
10- مشهد و كلات
11- مريوان و سروآباد
12- ماكو، چالدران، پلدشت و شوط
13- دلفان و سلسه
14- بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه
15- اليگودرز
16- فلاورجان
17- نجف‌آباد، پيران و كرون
18- فريدن، چادگان و فريدون‌شهر
19- فريمان، سرخس، بخش‌هاي احمدآباد و رضوي
20- تربت حيدريه، مه‌‌ولات و زاوره

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-85.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:36 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: مبارزه با قاچاقچیان ضامن توسعه اقتصاد ملی است

نسخه چاپيارسال به دوستان
فرماندار سلماس:
مبارزه با قاچاقچیان ضامن توسعه اقتصاد ملی است

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: مبارزه جدی با قاچاقچیان ضامن توسعه اقتصاد ملی و پویایی جامعه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، مرتضی نظری شامگاه چهارشنبه در همایش پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و ترویج مصرف تولیدات داخلی در سلماس اظهار داشت: با وجود امنیت موجود در شهرستان سلماس تدابیر ویژه‌ای در زمینه مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز از سوی مسئولان در این شهرستان اندیشیده شده است.

وی افزود: بر اساس آمار موجود و اعلام مسئولان مرتبط با موضوع، سلماس یکی از مناطق امن از نظر قاچاق کالا و ارز بوده و جزو شهرهای نمونه در این زمینه است.

این مسئول اضافه کرد: برخورد قاطع و جدی با قاچاقچیان کالا و ارز در سلماس نظام اقتصاد داخلی را پویا و متعادل می‌سازد.

فرماندار سلماس با بیان اینکه برخورد با پدیده قاچاق و تحقق برنامه‌ها و تدابیر اندیشیده شده نیازمند همکاری و تعامل هرچه بیشتر مردم است، تصریح کرد: واحدهای صنفی باید آگاهی کامل از برخی از کالاهای کم‌کیفیت و قاچاق داشته باشند تا از آنها برای عرضه به مردم تهیه نکنند.

نظری خاطر نشان کرد: قاچاق آثار ناگواری در رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد و برخورد قاطع با این پدیده شوم ضروری است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی و مطالعه دقیق و ارائه راهکارهای علمی مبتنی بر فرهنگ عمومی نقش مؤثری در کاهش قاچاق کالا و استفاده این اقلام در جامعه دارد، ادامه داد: یکی از راهکارهای مبارزه با این پدیده زشت بهره‌گیری از ابزارهای مناسب فرهنگی در استفاده از کالاهای داخلی است به طوریکه اگر کاهش میزان واردات کالاهای قاچاق اتفاق بیفتد به یقین قادر خواهیم بود جلوی قاچاق کالای خارجی را بگیریم.

فرمانده هنگ مرزی سلماس نیز با بیان اینکه معضل قاچاق بیش از پیش دامن‌گیر جامعه شده است، اظهار داشت: قاچاق کالا سبب تخریب تولیدات داخلی شده و اقتصاد کشور را بیمار می‌کند که در این زمینه از جمله معضلاتی را که سبب می‌شود، بیکاری است.

قاسم علیدوست گفت: اجرای عملیات انسداد مرزی و افزایش پاسگاه در نوار مرزی توانسته بخش عمده‌ای از قاچاق کالا و انسان را به خاک میهن اسلامی کاهش چشمگیری داشته باشد.

وی ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا به طور جدی، علاوه بر ایجاد اشتغال در کشور به ارتقای تولیدات داخلی نیز کمک می‌کند که این مهم امری شایان توجه است.

فرمانده هنگ مرزی سلماس تصریح کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا در کشور، تولیدکنندگان داخلی نیز به نحوی عمل کنند که بر اساس آن بتوانند کالاهای باکیفیت قابل رقابت با کالاهای خارجی قاچاق در کشور را تولید کنند زیرا زمانی که در کشور کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب عرضه شود، قطعاً راه مبارزه با قاچاق کالا به خودی خود، هموار خواهد شد.

به گفته علیدوست یکی دیگر از راهکارهای مبارزه با قاچاق کالا در کشور توجه به کاهش قیمت تمام شده تولیدات در داخل کشور است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-84.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه نوزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 9:3 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: سلماس ظرفیت اسکان تمام مسافران نوروزی را دارد

نسخه چاپيارسال به دوستان
فرماندار سلماس:
سلماس ظرفیت اسکان تمام مسافران نوروزی را دارد

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: نوروز امسال شهرستان سلماس توانایی اسکان تمام مسافران نوروزی را دارد.

مرتضی نظری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: نوروز سال گذشته 5 هزار نفر به این شهر وارد شده بودند که 376 هزار نفر در محل‌هایی که ما برای اسکان آنها در نظر گرفته بودیم مستقر شده بودند.

  وی تصریح کرد: طی تشکیل جلساتی در این راستا تمام ارگان‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی متولی در این امر از آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی برخوردار هستند.

  این مسئول با اشاره به اینکه مدارس این شهرستان برای اسکان مسافران نوروزی تجهیز شده است، افزود: در طول اجرای طرح نوروزی که از بیست و پنجم اسفند ماه سال جاری آغاز و تا 20 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد اکیپ‌های هلال‌احمر در سطح شهر مستقر می‌شود.

  نظری گفت: برای راهنمایی مسافران نوروزی و جوابگویی به سئوالات احتمالی مسافران در این ایام، افرادی با عنوان پیک در سطح شهر به راهنمایی مسافران می‌پردازند.

  وی با اشاره به وجود دو مهمان‌خانه در این شهرستان، اظهار داشت: نیروهای شهرداری نسبت به پاکسازی پارک‌ها و خیابان‌های این شهرستان اقدام کرده‌اند.

  این مسئول خاطرنشان کرد: برای رفاه حال مسافران نوروزی و ایجاد خاطره خوش از سفر به شهرستان سلماس سعی شده تمام امکانات ایجاد و فضاهای سبز این شهرستان برای ورود مسافران مهیا شود.

  نظری با بیان اینکه هر سال در طول ایام نوروز تعداد زیادی مسافر به این استان سفر می‌کند، اظهار داشت: به طور عمده مسافران در منازل اقوام و آشنایان خود اسکان دارند.

  این مسئول از توزیع بروشور برای مسافران نوروزی در این شهرستان خبر داد و افزود: این بروشورها در سطح وسیع از شهر در بین مسافران توزیع می‌شود که حاوی اطلاعاتی در ارتباط با موقعیت جغرافیایی و معرفی مناطق گردشگری شهر است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-83.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه نوزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 9:2 | توسط : سلماس پرس  | 

جانشین فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی: قاچاق ارز در مرزهای آذربایجان غربی صورت نمی‌گیرد

نسخه چاپيارسال به دوستان
جانشین فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی:
قاچاق ارز در مرزهای آذربایجان غربی صورت نمی‌گیرد

خبرگزاری فارس: جانشین فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی گفت: قاچاق ارز در مرزهای استان آذربایجان غربی که در مجاورت کشورهای همسایه قرار دارد، صورت نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، سید واحد موسوی شامگاه چهارشنبه همایش پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و ترویج مصرف تولیدات داخلی در سلماس اظهار داشت: یکی از اهداف دشمن برای ضربه زدن به نظام اقتصادی کشور قاچاق کالا و ارز است.

وی افزود: دشمن با ورود کالاها از مبادی غیررسمی به داخل کشور سبب می‌شود تا تولیدات داخلی کشور تحت‌الشعاع و دچار رکود شود و از طرفی کالاهای داخلی بی‌کیفیت و فرصت‌های اشتغال نیز از بین برود.

موسوی اضافه کرد: بیشترین اشتغال‌‌ها در سطح دنیا از طریق بنگاه‌های اقتصادی فراهم می‌شود و اگر قاچاق کالا و ارز در کشورها باشد نیز سبب عدم تشکیل و ضربه خوردن این بنگاه‌های اقتصادی می‌شود و در نهایت اشتغال کاهش می‌یابد.

وی در عین حال تصریح کرد: از دیگر اهداف دشمن از ورود کالاهای قاچاق به داخل کشور سیاسی و مخرب است به طوریکه دشمن با ترویج مواد مخدر درصدد از بین بردن نسل جوان و نظام اسلامی است.

موسوی خاطر نشان کرد: دشمن با ترویج مواد مخدر به ویژه نوع صنعتی آن خواهان آن است که هویت، فرهنگ اسلامی و ارزش‌های دینی ملت را از بین برده و زمینه‌های ورود فرهنگ غرب را در جامعه اسلامی فراهم کند و در اینجا نقش و رسالت مربیان، معلمان و فرهنگیان نظام آموزش و پرورش بیشتر نمود پیدا می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه نخستین تاثیر قاچاق کالا و ارز اخلال سیاست‌های اقتصادی کشور است، افزود: وقتی سرمایه‌گذاری‌ها به جای اینکه در بازار کار باشد به سمت مسکن و خدمات گرایش می‌یابد و این مهم زمینه تورم، افزایش قیمت‌ها و کاهش اشتغال را فراهم می‌آورد.

وی یادآور شد: قاچاق کالا و ارز صدمات و خسارات جبران‌ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد می‌آورد، اگر فرهنگ‌سازی درست و مردم را نسبت به عدم استفاده از کالای خارجی آگاه نسازیم این سیکل بیمار همچنان در جامعه جاری و باقی می‌ماند.

جانشین مرزبانی آذربایجان غربی از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان داخلی و استان آذربایجان برای سرمایه‌گذاری و احداث واحدهای تولیدی در مرزهای این استان به امنیت کامل و پایدار دعوت کرد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-82.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه نوزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 8:45 | توسط : سلماس پرس  | 

فتح الهی خبر داد: اعلام نتایج 9 حوزه انتخابیه در آذربایجان غربی

فتح الهی خبر داد:
اعلام نتایج 9 حوزه انتخابیه در آذربایجان غربی
ارومیه - خبرگزاری مهر: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی نتایج اولیه 9 حوزه انتخابیه نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم فتح الهی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با اعلام نتایج اولیه انتخابات در سطح استان افزود: اسامی 12 نماینده راه یافته به مجلس نهم از آذربایجان غربی مشخص شد.

وی در خصوص وضعیت آرا نهمین دوره انتخابات مجلس شورای از حوزه انتخابیه ارومیه گفت: مجموع آرا این دوره از انتخابات در ارومیه 398 هزار و 155 نفر بود که بدین شرح است:

نادر قاضی پور با 192 هزار و 903 رای (راه یافته به مجلس نهم )

عابد فتاحی با 114 هزار و 978 رای (راه یافته به مجلس نهم)

جواد جهانگیرزاده با 108 هزار و 133 رای (راه یافته به مجلس نهم)

ابراهیم بازیان 104 هزار و 907 رای

سید سلمان ذاکر 79 هزار و 271 رای

حوزه انتخابیه بوکان : مجموع آرا 100 هزار و 110 رای

محمد قیسم عثمانی 68 هزار و 191 (راه یافته به مجلس نهم)

انور حبیب زاده 27 هزار و 20 رای

لقمان محمودی 2 هزار و 566 رای

حوزه انتخابیه مهاباد: مجموع آرا 89 هزار و 895 رای

عثمان احمدی 48 هزار و 128 رای (راه یافته به مجلس نهم)

عبدالرحیم نوربخش 21 هزار و 705 رای

کیوان امید فر 11 هزار و 118 رای

داود حیدری 5 هزار و 494 رای

آزاد عبدالله پور 405 رای

علی بدیهی 115 رای

حوزه انتخابیه نقده، اشنویه : مجموع آرا: 99 هزار و 429 رای

عبدالکریم حسین زاده 31 هزار و 165 رای (راه یافته به مجلس نهم)

باباخان اسکندری 16 هزار و 863 رای

مهدی ایمانی 15 هزار و 833 رای

علی زنجانی 12 هزار و 216 رای

رسول پورزمان 10 هزار و 23 رای

جبیب حق یاری 6 هزار و 533 رای

قنبری هزار و 830 رای

مصطفی سلطانی هزار و 5 رای

ایوب محبی 980 رای

موسی فولادی 887 رای

حسن قره خانی 254 رای

حوزه انتخابیه سلماس : مجموع آرا 95 هزار و 841 رای

علی اکبر آقایی 42 هزار و 26 رای (راه یافته به مجلس نهم)

رسول جلایر 37 هزار و 302 رای

شهروز برزگر 11 هزار و 866 رای

جعفر شکری 3 هزار و 70 رای

حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت و شوط: مجموع آرا 111 هزار و 774 رای

محمد علیپور 37 هزار و 63 رای (راه یافته به مجلس نهم)

محرم اکبرزاده 18 هزار و 532 رای

عین الله شریف پور 16 هزار و 429 رای

منصور خدایاری 12 هزار و 100 رای

احد نبی زاده 11 هزار و 944 رای

امین الله وری پور 4 هزار و 998 رای

ابراهیم آقازاده 3 هزار و 161 رای

جواد کریم زادگان 2 هزار و 223 رای

حسین پتوی یک هزار و 542 رای

حسین پیراسته یک هزار و 209 رای

حوزه انتخابیه پیرانشهر، سردشت : مجموع آرا 96 هزار و 920 رای

رسول خضری 42 هزار و 8490 رای (راه یافته به مجلس نهم)

علی احمدیان 8 هزار و 752 رای گ

سید طه حسن نژاد 5 هزار و 165 رای

محمد خضری 32 هزار و 149 رای

محمود محمود پور 7 هزار و 550 رای

حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب و شاهین دژ: مجموع آرا 226 هزار و 920 رای

روح الله بیگی 79 هزار و 296 رای (راه به مجلس نهم)

مهدی عیسی زاده 75 هزار و 481 رای (راه یافته به مجلس نهم)

جهانبخش محبی نیا 54 هزار 54 هزار و 755 رای

رحمان حمدی 25 هزار و 376 رای

کرمعلی مردای 17 هزار و 230 رای

علی نقی جهانی 6 هزار و 533 رای

محمد میرزایی 52 هزار و 962 رای

علی احدی وند هزار و 429 رای

نادر شریفی 447 رای

اسحاق عابدی 3 هزار و 651

حوزه انتخابیه خوی، چایپاره مجموع آرا: 179 هزار و 911 رای

موید حسینی صدر 78 هزار و 144 رای (راه یافته به مجلس نهم)

قنبرکریم نژاد 25 هزار و 447 رای

ایوب ایوبی 20 هزار و 786 رای

ابراهیم محمد لو 16 هزار و 615 رای

حبیب صمد زاده 14 هزار و 965 رای

غلامعلی شریف 12 هزار و 502 رای

علی کاظمی 11 هزار و 190 رای

حمید ناصر زاده 9 هزار و 410 رای

اکبر زینالی 593 رای

غلامرضا خیرجو 169 رای

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران دوباره پیروزی را رقم زدند، برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی، آذربایجان‌غربی تمامی نمایندگان خود را در دور اول به مجلس شورای اسلامی راهی کرد، افزود: این آرا باید در سیستم ثبت شود و دو روز پس از آن نامزدهای معترض اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم کرده که، براساس اعلام سخنگوی شورای نگهبان، نتایج نهایی اواخر اسفندماه اعلام می‌شود.

آذربایجان غربی با 9 حوزه انتخابیه، 17 شهرستان 38 شهر و 136 دهستان 12 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که سه نفر از حوزه انتخابیه ارومیه، دو نفر از حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب و شاهین دژ و از حوزه ها انتخاباتی مهاباد یک نفر ، نفده و اشنویه یک نفر، سردشت و پیرانشهر یک نفر، بوکان یک نفر، سلماس یک نفر، خوی و چایپاره یک نفر، ماکو، چالدرن، شوط و پلدشت یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه می یابند.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-81.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:0 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس: برگ‌زرین دیگری در تاریخ ایران به ثبت رسید


امام جمعه سلماس:
برگ‌زرین دیگری در تاریخ ایران به ثبت رسید

خبرگزاری فارس: امام جمعه سلماس: دیروز با حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رأی برگ‌زرینی در تاریخ به ثبت رسید.


حجت‌الاسلام سیدمحمد موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نشان دهنده پیروزی ایرانیان بر کسانی بود که سعی در بر هم زدن فضای انتخاباتی کشور را داشتند.

وی با بیان اینکه دیروز مردم ایران سیلی محکمی بر صورت دشمنان و مخالفان نظام زدند، تصریح کرد: از جایی که استکبار جهانی چنین انتخاباتی را در کشورهای تحت سلطه خود ندیده بود حضور مردم ایران برای او قابل درک نبود.

این مسئول با اشاره به تبلیغات سوء دشمن در این زمینه، افزود: در ابتدای رأی‌گیری، دشمن تعداد افرادی که در انتخابات شرکت کرده بودند را معدود عنوان می‌کرد در حالی که بعد از گذشت چند ساعت از انتخابات وقتی دید مردم خود به عینه شاهد حضور پرشور مردم هستند سکوت را بر تبلیغات پوچ و واهی خود ترجیح داد.

موسوی با تقدیر از حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی، گفت: حضور دشمن‌ شکن مردم در پای صندوق‌های رأی چشم‏گیر و کم ‏نظیر بود و همین موضوع سبب شد تا بار دیگر مردم برگ‌زرینی در تاریخ به ثبت برسانند.

وی با بیان اینکه باید چنین حضوری جشن گرفته شود، اظهار داشت: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نشان از اقتدار ایرانیان است که با تحمل سختی‌ها و مشکلات در طول‌های سال‌های قبل از انقلاب امروز در اوج نشاط و سر زندگی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

این مسئول ادامه داد: امید است این انسجام، یکدلی و وفاداری به نظام در دیگر صحنه‌های انقلابی نیز تداوم داشته باشد و انتظاری جز این نیز از مردم ایران نمی‌رود.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-80.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:58 | توسط : سلماس پرس  | 

رئیس اداره بازرگانی سلماس: رسانه‌ها در تنظیم بازار نقش مهمی دارند

نسخه چاپيارسال به دوستان
رئیس اداره بازرگانی سلماس:
رسانه‌ها در تنظیم بازار نقش مهمی دارند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره بازرگانی سلماس گفت: رسانه‌های جمعی در تنظیم بازار نقش نقش مؤثر و چشم‌گیری دارند.

جعفر نوبخت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: اشباع بازار و اطلاع‌رسانی دو عامل مهم جلوگیری از سوء‌استفاده‌ می‌باشد پس در صورت توجه داشتن به دو اصل فوق بازارهای خوبی خواهیم داشت.

وی در مورد اقدامات انجام گرفته برای تنظیم بازار گفت: مقدار 260 تن سهمیه پرتغال شهرستان در سردخانه ذخیره شده و سایر میوه‌ها از قبیل سیب، موز و... در دستور کار تنظیم بازار می‌باشد که با قیمت مناسب جذب و در کنار پرتغال در سطح شهرستان توزیع خواهد گردید.

جعفر نوبخت افزود: به منظور تنظیم بازار گوشت مرغ، مرغ منجمد و اقلام پروتئینی که سهمیه شهرستان در این موارد نامحدود می‌باشد و از اول اسفند تا امروز به مقدار 21 تن مرغ منجمد وارد شده که در پنج نقطه شهر به قیمت 3 هزار و 50 تومان جهت تنظیم بازار مرغ به همشهریان عرضه می‌گردد.

این مسئول ادامه داد: در رابطه با تأمین و توزیع کالاهای ایام عید هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد علاوه بر کالاهای مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال بیش از 231 تن انواع برنج، روغن نباتی، قند و شکر در انبارهای شهرستان همچنین بیش از 16 هزار تن سهمیه سیب درختی در سردخانه‌های شهرستان موجود می‌باشد.

وی از اعلام آمادگی برخی از شرکت‌های تولیدی و پخش در خصوص توزیع روغن نباتی در ایام پایانی سال خبر داد و تصریح کرد: با اعلام آمادگی برخی شرکت‌های تولیدی و شرکت‌های پخش برای توزیع روغن نباتی با 10 درصد زیر قیمت مندرج بر روی کالا توافق گردیده است که در غرفه ریگان عرضه خواهد گردید همچنین مقدار 41 تن برنج از قرار کیلویی به قیمت 730 تومان و مقدار 76 تن قند و شکر به قیمت یک هزار و 175 تومان تهیه گردید که در نمایشگاه بهاره و میادین شهر توزیع خواهد گردید.

رئیس کمیسیون نظارت شهرستان سلماس اضافه کرد: ایجاد گشت‌های مشترک بازرسی جهت اعمال نظارت و کنترل لازم در سطح بازار به منظور پیشگیری از افزایش غیرمنطقی نرخ کالا و خدمات پایش بازار از حیث موجودی در قالب گشت‌های مشترک با ادارات مربوطه انجام خواهد گردید.

رئیس اداره بازرگانی در پایان سخنان خود در تشریح عملکرد دو ماهه این اداره گفت: در دو ماه اخیر  از یک هزار و 410 مورد بازرسی تعداد 257 پرونده تشکیل گردیده که در این پرونده‌ها 228 مورد تخلف در قالب گران‌فروشی، عدم درج قیمت، عرضه خارج از شبکه، عدم اعلام موجودی و کم‌فروشی از جمله تخلفات این واحدها می‌باشد.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-79.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 13:56 | توسط : سلماس پرس  | 

با اتمام شمارش آراء آقایی از حوزه انتخابیه سلماس به مجلس راه یافت


با اتمام شمارش آراء
آقایی از حوزه انتخابیه سلماس به مجلس راه یافت

خبرگزاری فارس: در حوزه انتخابات سلماس با اتمام شمارش آراء علی‌اکبر آقایی با 42 هزار و 26 رای به مجلس نهم راه یافت.


ابراهیم فتح‌اللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سلماس از پیروزی علی‌اکبر آقایی در انتخابات مجلس نهم خبر داد و اظهار داشت: علی‌اکبر آقایی کاندید انتخابات مجلس نهم با 42 هزار و 26 رای به عنوان نماینده مردم سلماس در مجلس انتخاب شد.

وی تصریح کرد: بعد از وی نیز رسول جلایر در مجموع با 37 هزار و 302 رای، شهروز برزگر با 11 هزار و 866 رای جعفر شکری با 3 هزار و 70 رای از راه یافتن به مجلس شورای اسلامی باز ماندند.

گفتنی است علی‌اکبر آقایی در دوره هاي ششم،هفتم،و هشتم مجلس شوراي اسلامي نیز توسط مردم حوزه انتخابیه سلماس به مجلس راه یافته بود.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-78.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 10:4 | توسط : سلماس پرس  | 

بخشدار کوهسار سلماس مشکلی برای جمع‌آوری آرای مردم وجود ندارد

نسخه چاپيارسال به دوستان
با وجود بارش شدید برف
مشکلی برای جمع‌آوری آرای مردم وجود ندارد

خبرگزاری فارس: بخشدار کوهسار شهرستان سلماس گفت: با توجه به وضعیت آب و هوای بخش کوهسار و بارش شدید برف اما تاکنون هیچ مشکلی برای تردد به مناطق روستایی و جمع‌آوری آرای کردم مشاهده نشده است.

خبرگزاری فارس: مشکلی برای جمع‌آوری آرای مردم وجود ندارد

حیدر اسمعیل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سلماس اظهار داشت: حضور مردم منطقه کوهسار در شعب اخذ رأی کم‌نظیر است و خوشبختانه آرای مردم به راحتی اخذ می‌شوند.

وی افزود: 29 شعبه اخذی رای در بخش کوهسار آماده دریافت آرای مردم این بخش است و تاکنون هیچ‌گونه تخلف یا مشکلی در زمینه اخذ رای مشاهده نشده است.

این مسئول اضافه کرد: باوجود اینکه بارش شدید برف را در این بخش شاهدیم اما مردم همچنان در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند و به یقین برگ دیگری بر افتخارات نظام اسلامی می‌افزایند.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی درصدد اجرایی کردن دسیسه‌ها و توطئه‌های خود هستند بنابراین مردم ما باید با هوشیاری هر چه تمام‌ سیلی محکمی بر دهان یاوه‌گویان و دشمنان ایران اسلامی بزنند و پررنگ‌تر از همیشه در صحنه حضور یابند.

بخشدار کوهسار همچنین تلاش مردم مرزدار کوهساری برای مشارکت بیشتر را ستود و گفت: در برخی از شعبه‌ها مردم شریف منطقه کوهسار به صورت خانوادگی در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شدند.

اسمعیل‌زاده اظهار داشت: حضور مردم تجلی همبستگی و اتحاد است و حضور گسترده مردم در اقصی نقاط ایران اسلامی سبب افزایش اقتدار اسلامی است.

وی به اهمیت و جایگاه این انتخابات در تحکیم مبانی انقلاب اسلامی و ارزش‌های جهانی و بین‌المللی آن اشاره کرد و گفت: اگر انتخابات در ایران مظهر واقعی مردم‌سالاری دینی است مولفه‌های آن آگاهی، بصیرت و سلامت برگزاری انتخابات است که در هیچ جای دنیا نظیر آن را نمی‌بینیم.

بخشدار کوهسار اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی یک نظام الهی است که حمایت مردم را دارد و این نظام با پشتوانه مردم در عرصه ملی و فراملی قوی و پایدار است.

وی تصریح کرد: انتخابات سبب اقتدار و انسجام ملی نظام می‌شود و در همه پرسی مجلس شورای اسلامی باید افرادی معتقد، قانونمدار، ولایتمدار و مومن به مجلس راه یابند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-76.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه دوازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 14:30 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات قابل پیش‌بینی بود

نسخه چاپيارسال به دوستان
امام جمعه سلماس:
مشارکت حداکثری مردم در انتخابات قابل پیش‌بینی بود

خبرگزاری فارس: امام جمعه سلماس گفت: مشارکت حداکثری اقشار مختلف مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی به معنای واقعی قابل پیش‌بینی بود.

خبرگزاری فارس: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات قابل پیش‌بینی بود

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس حجت‌الاسلام سید محمد موسوی صبح روز جمعه در دقایق اولیه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بازدید از شعب اخذ رأی این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور دشمن‏ شکن مردم ولایتمدار سلماس در پای صندوق‌های رای چشم‏گیر و کم ‏نظیر است و همگان می‌دانستیم چنین صحنه‌های زیبایی خلق خواهد شد.

وی با اشاره به حضور مقام عظمای ولایت در نخستین دقایق آغاز رای‏گیری در پای صندوق اخذ رای خاطرنشان کرد: حضور رهبر معظم انقلاب در پای صندوق رای و تاکید ایشان بر حضور مردم در ساعات ابتدایی روز این علاقه در مشارکت مردم ولایی سلماس را افزایش داده است.

این مسئول تصریح کرد: ولی امر مسلمین حضور در عرصه انتخابات را یک وظیفه ملی و میهنی می‌دانند و بر  حضور اقشار مختلف مردم پای صندوق‌های رای تاکید دارند خیلی خرسند هستیم از اینکه مردم با بصیرت‎، لبیک به بیان رهبر معظم انقلاب گفته و در پای صندوق‎های رای حضوری پرشور داشتند.

امام جمعه سلماس ادامه داد: مردم در صفوف به هم فشرده و با تاسی از فرمان مقام عظمای ولایت با شرکت در این فریضه عبادی و سیاسی سیلی محکم دیگری بر چهره منفور استکبار زدند.

وی تصریح کرد: در سلماس شاهد برگزاری انتخابات سالم خواهیم بود و مردم این اطمینان را داشته باشند که از آرای آنها  توسط ناظران شورای محترم نگهبان و هیئت بازرسی وزارت کشور  صیانت می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سلماس در پایان از مردم خواست تا در همان ساعت‎های اولیه حضور پرشوری داشته باشند و انتخاب خود را موکول به بعدازظهر نکنند تا با ازدحام جمعیت مواجه شوند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-75.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه دوازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 12:24 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: حضور مردم در انتخابات ستودنی است

نسخه چاپيارسال به دوستان
فرماندار سلماس:
حضور مردم در انتخابات ستودنی است

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: حضور حداکثری اقشار مختلف مردم در انتخابات مجلس ستودنی است.

خبرگزاری فارس: حضور مردم در انتخابات ستودنی است

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس مرتضی نظری صبح امروز با حضور در جمع خبرنگاران از حضور پرشور مردم در ساعات ابتدایی آغاز انتخابات تقدیر کرد و اظهار داشت: سلماس آماده ثبت حماسه‌ای دیگر در تاریخ درخشان این شهرستان است به طوری که در ساعات ابتدایی انتخابات شاهد حضور پرشور مردم ولایی و همیشه در صحنه شهرستان سلماس هستیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 121 شعبه اخذ رای در سطح شهرستان در حال جمع‌آوری آرای مردم هستند که برای این امر 53 صندوق سیار و 68 صندوق ثابت وجود دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در بین شعبه‌های اخذ رای شعب ویژه خواهران و برادران برای رفاه حال رای‌دهندگان راه‌اندازی شده است.

نظری افزود: از 25 فرآیند انتخابات 24 فرآیند آن در شهرستان سلماس به صورت مکانیزه و رایانه‌ای برگزار می‌‌شود و بخش اخذ رای و شمارش آرا به صورت دستی صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد: 2 هزار و 200 نفر نیروی اجرایی، هیئت نظارت و هیئت بازرسی و نیروهای انتظامی و غیره روند اجرای انتخابات را پیگیری می‌کنند و این نیروها طی ماه‌های اخیر آموزش‌های مورد نیاز را دیده‌اند و امروز با آمادگی کامل پای صندوق‌های رای حضور یافتند.

نظری افزود: ملت ایران امروز با حضور در پای صندوق‌های رأی حمایت خود را از نظام و انقلاب ثابت کرده و این انسجام و وحدت را به رخ جهانیان می‌کشند، انتخابات در حوزه انتخابیه سلماس با حضور 4 کاندیدا برگزار و با نامزدهای انتخاباتی برای تصاحب یک کرسی مجلس با یکدیگر به رقابت بپردازند.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-74.aspx
تاریخ انتشار :  جمعه دوازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:30 | توسط : سلماس پرس  | 

مسئول روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس

مسئول روابط عمومي فرمانداري شهرستان سلماس

اصحاب رسانه اين شهرستان روند انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ثبت و ضبط خواهند كرد

 

به گزارش خبرگزاري فارس از سلماس؛ سيدياسر غني زاده امروز در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه ساعت هشت صبح امروز آخرین مهلت تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس نهم مي باشد، اظهار داشت: کاندیداها و هوادارانشان باید با رعایت قانون انتخابات از این پس تبلیغات خود را متوقف کنند.

وی اضافه کرد: تا کنون همکاری خوبی از سوی کاندیداها و ستادهای آنان با ستاد انتخابات اين شهرستان صورت گرفته که انتظار داریم با همین روال ادامه پیدا کند و با شوری که ایجاد شده حماسه حضور حداکثری مردم را شاهد شویم.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات سلماس بیان داشت: گروه‌های بازرسی و نظارت، تبلیغات کاندیداها را تا روز و ساعت رای گیری رصد کرده و با متخلفان برخورد می‌شود.

غني زاده با اشاره به حجم گسترده تبلیغات محیطی، رسانه‌ای و پیامکی برای ترغیب حضور گسترده مردم، بیان داشت: با اینکه همه می‌دانیم برای حضور و انجام وظیفه، مردم نیازی به تبلیغ ندارند، اما بنا به وظیفه‌ای که بر عهده این کمیته است با تبلیغات صورت گرفته سعی کردیم فضای مناسبی برای مشارکت مردم فراهم آوریم.

وی تاکید کرد: از امروز با پایان مهلت تبلیغات کاندیداها عملیات پاکسازی محوطه‌های شعب اخذ رای از آثار تبلیغاتی آغاز شده، ولی در سایر اماکن وجود تبلیغات منعی ندارد.

مسئول روابط عمومي فرمانداري سلماس خاطرنشان کرد: وعده ما با مردم شریف سلماس فردا پای صندوق‌های اخذ رای است تا جمعه‌ای حماسی را به کوری چشم استکبار و مخالفان نظام بار دیگر در تاریخ این دیار سلحشور و دریا دل ثبت و ضبط نمائیم.

وی در ادامه حضور مستمر و نزدیک خبرنگاران به عنوان ناظران و نمایندگان افکار عمومی را در تمام مراحل انتخابات ضروری دانست و عنوان کرد: اهمیت رسانه‌ها در کنترل و راهبری افکار و شفاف سازی اذهان عمومی غیرقابل انکار است.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات سلماس با اشاره به حضور اصحاب رسانه در روز جمعه در روند انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: در اين دوره بيش از 10 خبرنگار، عكاس و تصوير بردار روند انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ثبت و ضبط خواهند كرد.

وي همچنین اذعان داشت: گروه‌هایی برای تصویربرداری از این دوره انتخابات پیش‌بینی شده که در کنار ثبت حضور حماسی مردم شهرستان، از آغاز تا پایان مراحل رای گیری را ضبط می‌کنند.

غني زاده افزود: مطبوعات و رسانه های گروهی ضمن زمینه ‌سازی برای حضور حداکثری مردم، امانت ‌داری و رعایت اخلاق انتخاباتی و حرفه ای را نیز مد نظر داشته باشند.

وی رسانه ها را اهرمی قوی و موثر در جهت جلوگیری از بروز بد اخلاقیهای انتخاباتی در جامعه عنوان کرد و یادآور شد: این مهم در صورتی محقق خواهد شد که مطبوعات خود با حفظ امانت ‌داری و عدم انتشار اخبار کذب از قدم‌ گذاشتن به فضا و جریانات تنش زا و مسموم پرهیز کنند.

اين مسئول انتخابات را یک همایش بزرگ ملی دانست که عدم رعایت اخلاق، قانون و مرز بندی های مشخص شده، بزرگترین ضربه را به منافع ملی خواهد زد.

مسئول روابط عمومي فرمانداري سلماس در پايان با اشاره به برگزاری سالم و مردمی انتخابات مجلس نهم در شهرستان ابراز امیدواری کرد در انتخابات 12 اسفندماه نیز شاهد مشارکت حداکثری مردم، نهادها در یک فضای آرام اما پرشور و با نشاط باشیم.

 


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-73.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:42 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: سلماس 121 هزار واجد شرایط رای دادن دارد

نسخه چاپيارسال به دوستان
فرماندار سلماس:
سلماس 121 هزار واجد شرایط رای دادن دارد

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: شهرستان سلماس دارای 121 هزار واجد شرایط رای دادن در انتخابات نهم مجلس است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، مرتضی نظری ظهر امروز در جمع اعضای ستاد انتخابات سلماس اظهار داشت: در دین مبین اسلام مسئولیت انسان نسبت به سرنوشت خود و جامعه در جایگاه والایی قرار دارد و یکی از رمزهای موفقیت نظام اسلامی ارتباط تنگاتنگ مردم و حکومت است که دشمن با ترفندهای مختلف سعی در مخدوش کردن این ارتباط و به تبع آن دور کردن مردم از صحنه‌های دفاع از انقلاب دارد.

وی با اشاره به آمادگی مردم این شهرستان برای حضور در انتخابات افزود: شهرستان سلماس برای برگزاری سالم و پرشور انتخابات مجلس آمادگی لازم را دارد و مردم نیز با حضور پرشور و دشمن شکن خود توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند.

نظری با بیان اینکه فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها به اتمام رسیده گفت: با توجه به اینکه هرچه به ساعات شروع انتخابات نزدیک می‌شویم شور مردم برای تعیین سرنوشت خود و حضور در پای صندوق‌های رای بیشتر می‌شود از این رو انتظار می‌رود مردم مشارکت بیشتری در انتخابات فردا داشته باشند.

این مسئول ادامه داد: مردم با حضور خود حماسه دیگری در ایران اسلامی آفریده و برگ زیرینی بر افتخارات خود در تثبیت نظام جمهوری اسلامی می‌افزایند.

نظری با اشاره به تعداد واجدان شرایط رای دادن در این شهرستان عنوان کرد: حوزه انتخابیه سلماس دارای بیش از 121 هزار واجد شرایط رای دادن است و 121 صندوق ثابت و سیار نیز در شعبه‌های اخذ رای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان مستقر شده است.

رئیس ستاد انتخابات سلماس اذعان داشت: شهرستان سلماس 192 هزار نفر جمعیت دارد، که پنج داوطلب تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان در این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداخته و یک نفر از میان آن‌ها روانه خانه ملت می‌شود.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-72.aspx
تاریخ انتشار :  پنجشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 16:54 | توسط : سلماس پرس  | 

فرمانده سپاه سلماس: حضور در انتخابات بیانگر استکبارستیزی است

فرمانده سپاه سلماس:
حضور در انتخابات بیانگر استکبارستیزی است

فرمانده سپاه سلماس گفت: حضور حداکثری در انتخابات مجلس بیانگر روحیه استکبارستیزی ملت بزرگ ایران است.


به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس احد بابازاده صبح امروز در مراسمی که به مناسبت هفته تربیت در حسینیه سپاه ترتیب یافته بود اظهار داشت: سپاه سلماس از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده و علیه هیچ کاندیدایی قدم بر نخواهد داشت.

وی از اقدامات کاندیداهای نمایندگی مجلس در استفاده از عکس‌های مسولان سپاه و بسیج در بروشورهای تبلیغاتی انتقاد کرد و خواستار پایبندی کاندیداها بر اصل رعایت اصول تبلیغاتی می‌باشد و خودداری سوءاستفاده از اشخاص حقیقی و حقوقی مسولان به نفع خود شد.

عضو شورای تامین سلماس با اشاره به ابلاغیات و دستورالعمل‌های صادره مبنی بر عدم دخالت نیروهای مسلح در انتخابات و تبلیغ بر له یا علیه یک کاندیدا گفت: همه ما باید بر این امر مهم عنایت داشته باشیم و از ورود به مسائل سیاسی و انتخاباتی خودداری نماییم.

وی وابستگی و تابعیت سپاه را در زیر سایه ولایت عنوان داشته و رهنمودهای مقام معظم رهبری را چراغ راهنمای سپاه و پاسداران قلمداد نموده و پیروی از ولایت فقیه را رمز ماندگاری، سربلندی و پیروزی جامعه در بحران‌ها و مراحل مختلف برشمرد.

این مسئول با ارزیابی انتخاب هوشمندانه و نقش رای‌دهندگان در سرنوشت کشور گفت: هر رای که هر یک از مردم در صندوق‌های اخذ رای می‌اندازند مشابه هر رای می‌باشد که در مجلس برای تصویب لوایح و مصوبات داده می‌شود و اگر انتخاب صحیح داشته باشند در پیشرفت کشور سهیم بوده و اگر انتخابی درست نداشته باشند در پیامدها و بحران‌های احتمالی به وجود آمده آنان دخیل هستند

بابازاده با بیان فرمایشی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران بیان داشت: تربیت ما باید تربیت قرآنی باشد و تمام برنامه‌های تربیتی و آموزشی بایستی بر مبنای قرآن طرح‌ریزی و اجرا گردد.

فرمانده سپاه سلماس با مقایسه تربیت‌یافتگان مکتب اسلامی با تربیت‌یافتگان غرب و فراز نشیب فرآوری این دو مکتب خاطرنشان کرد: مکتب اسلامی برگرفته از قرآن، احادیث، امامت و ولایت بوده ما با انسانهای باکمال و باتدبیر و آینده‌نگری روبه‌رو هستیم در تصمیم‌گیری‌های خود باید از تعالیم بزرگ اسلامی و اندوخته‌های که بر پایه تربیت قرآنی می‌باشد استفاده کنیم.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-70.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 10:22 | توسط : سلماس پرس  | 

رئیس ستاد انتخابات سلماس: راز شکست‌ناپذیری نظام متکی بودن به مردم است


رئیس ستاد انتخابات سلماس:
راز شکست‌ناپذیری نظام متکی بودن به مردم است

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات سلماس گفت: راز شکست‌ناپذیری نظام اسلامی ایران متکی بودن به مردم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، مرتضی نظری ‌در همایش دانشجویان و انتخابات اظهار داشت: نظام ما نظامی است متکی به ایمان‌ها، عواطف و علایق مردم و اتکا به مردم به آسانی به دست نمی‌آید.

وی افزود: حضور در انتخابات همچون سدی محکم در مقابل حمله دشمنان است.

به گفته این مسئول مردم ایران با حضور در انتخابات می‌توانند خود را در مقابل حمله دشمنان و سوءظن‌های آنان و همچنین دخالت مستکبران در امور داخلی کشور بیمه کرده و زرهی پولادین بر تن کنند.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی با وجود جوانان فعال و همیشه در صحنه خود به سوی پیشرفت و بالندگی در حرکت است.

رئیس ستاد انتخابات سلماس خاطرنشان کرد: نقش دانشجویان در حضور حداکثری مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی مهم است.

وی به اهمیت علم و دانش در کشور اشاره کرد و افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی، علم و دانش‏اندوزی در بین مردم به ویژه نسل جوان بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و به یک فرهنگ تبدیل شده است.

به گفته این مسئول در عرصه علمی امروز ما به یک قدرت منطقه‏ای تبدیل شده‏ایم و از برنامه چشم‏انداز 20 ساله پیشی گرفته‏ایم.

وی اظهار داشت: امروز بعد از گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب شاهد رشد و بالندگی کشور در عرصه‏های مختلفی علمی هستیم، اگر چه نظام استکباری در تلاش است تا ما را از دستیابی به دانش، توسعه و پیشرفت باز دارد اما شاهدیم با تلاش و مجاهدت جوانان این مرز و بوم بسیاری از علوم جایگاه مطلوبی در جهان داریم.

رئیس ستاد انتخابات سلماس در ادامه یاد و خاطره شهدای اسلام، انقلاب و به ویژه دانشمندان شهید هسته‏ای را گرامی داشت و به نقش دانشجویان به‌ عنوان قشر نخبه و فعال در عرصه‏های علمی در حضور حداکثری در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

وی ادامه داد: تلاش‏های دشمن در راستای مایوس کردن مردم ایران اسلامی با ایجاد هجمه‏های سنگین و سناریوهای مختلف برای مقابله با حضور حداکثری در انتخابات است.

نظری یادآور شد: با تاییدات خداوند متعال، ملت ایران در 12 اسفند حماسه‏ای را رقم خواهند زد و برگ زرین دیگری را در صفحات تاریخ ثبت خواهند کرد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-69.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 9:55 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: روحانیان زمینه انتخاب افراد اصلح را فراهم آوردند

فرماندار سلماس:
روحانیان زمینه انتخاب افراد اصلح را فراهم آوردند

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: روحانیان با تبیین و تشریح صحیح مسائل، زمینه انتخاب افراد اصلح را برای مردم فراهم آورند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، مرتضی نظری شامگاه سه‌شنبه در همایش نقش روحانیان و طلاب در انتخابات اظهار داشت: روحانیان و طلاب نقش مهمی در جلب مشارکت گسترده مردم در انتخابات بر عهده دارند.

وی افزود: نباید از توطئه‌های دشمنان در راستای تبلیغ به کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات و تخریب افکار عمومی غافل شد و باید با برنامه‌ریزی صحیح و اجرای مر قانون انتخابات پرشور برگزار تا برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب ثبت شود.

این مسئول اضافه کرد: ارتقای امنیت در سایه حضور مردم در تمام صحنه‌های اجتماعی و سیاسی که منجر به حفظ منافع ملی می‌شود به دست می‌آید و مسئولان نیز توان مقابله و پشتیبانی بیشتری را در برابر هجمه‌های دشمنان خواهند داشت.

فرماندار سلماس ادامه داد: دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود خواستار جدایی میان مسئولان، مردم و روحانیت و اقشار مختلف و همچنین ایجاد اختلاف میان مذاهب و اقوام مختلف در کشور هستند.

این مسئول با اشاره به واکنش‌ها و آرایش‌های سیاسی آمریکا در روزهای اخیر، این تغییرات ناگهانی را برخاسته از اقتدار و پشتیبانی ملت از نظام عنوان کرد و گفت: مردم به دلیل فهم بالا از موقعیت خود قادر به شناسایی و درک موقعیت‌های حساس هستند و با شرکت در انتخابات به دشمنان پاسخ کوبنده‌ای خواهیم داد.

به گفته وی در بحث انتخابات همه آحاد ملت مسئول هستند و باید با مشارکت در این عرصه حساس کمک‌کار نظام جمهوری اسلامی ایران باشند.

نظری به اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات اشاره کرد و افزود: با حضور در انتخابات باید یک بار دیگر به دنیا و استکبار جهانی بفهمانیم که در صحنه حضور داشته و انقلاب را دوست داریم و با حضور خود مشت محکمی بر دهان استکبار بزنیم.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب به ‌طور متوسط هر سال یک انتخابات در ایران اسلامی برگزار شده است، افزود: در همه انتخاباتی که تاکنون برگزار شده، شیطنت و دسیسه دشمنان نظام وجود داشته است اما مردم بصیر و آگاه میهن اسلامی با حضور پررنگ و گسترده خود در پای صندوق‌های اخذ رای، جواب دندان‌شکنی به یاوه‌گویان و توطئه‌گران داده‌اند.

این مسئول با اشاره به نقش و جایگاه روحانیان در جامعه گفت: روحانیت علاوه بر نقش بسیار ارزنده خود به عنوان مفسر و مبلغ دین در اعصار مختلف نقش بسزایی در تظلم‌خواهی مردم داشته است و مرجع قابل اعتمادی برای بسیاری از اقشار جامعه به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: در مقوله انتخابات و شکل‌گیری و هدایت افکار عمومی جامعه قشرهای نخبه جامعه همچون روحانیت نقش تعیین‌کننده دارند اما روحانیت به دلیل نقش مذهبی و رسالت خطیر دین و مذهب در رسیدن به جامعه آرمانی و نقش بازدارنده دین در اشاعه منکر و تبیین ادای حق‌الناس و عواقب مسئولیت ادای گواهی خلاف و غیرواقعی علاوه بر مسئولیت‌های اجتماعی موضوع فوق رسالت ویژه‌ای را بر عهده دارند.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-68.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:36 | توسط : سلماس پرس  | 

فرمانده سپاه سلماس: مجلس محلی برای ارتقای سطح فرهنگ ملی است

نسخه چاپيارسال به دوستان
فرمانده سپاه سلماس:
مجلس محلی برای ارتقای سطح فرهنگ ملی است

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه سلماس گفت: مجلس کارآمد می‌تواند به‌ عنوان محلی برای ارتقای سطح فرهنگ ملی شناخته شود.

احد بابازاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: از جمله شاخصه‌های نماینده اصلح می‌توان به دفاع از آرمان‌های نظام و همچنین ولایت‌مداری اشاره کرد چرا که این دو شاخصه عاملی برای پیشبرد اهداف هر فرد به‌شمار می‌رود.

وی خاطرنشان‌ کرد: مجلس شورای اسلامی به‌ عنوان پایه توسعه ملی شناخته می‌شود و به ‌همین دلیل نمایندگان حاضر در این‌مکان نیز باید دارای تعهد و تخصص لازم برای بهره‌مند کردن کشور از علوم و فنون روز باشند.

وی در ادامه گفت: نمایندگان مجلس باید برای ارائه نظرات اصلاحی در راستای گسترش آرامش عمومی تلاش کرده و به ‌این ترتیب راهی به‌ سوی ترویج معارف اسلامی پیدا کنند.

این مسئول، تلاش برای ارتقای سطح مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را از دیگر وظایف نمایندگان نام برد و گفت: گسترش و ارتقای سطح همکاری در عرصه‌های مختلف با سایر کشورهای مطرح دنیا باید توسط نمایندگان مجلس پیگیری شده و راه‌حل عملی آن‌ها از طریق مجلس شورای اسلامی به سایر نهادهای کشور عرضه شود.

بابازاده، بصیرت ملی در ایران اسلامی را بی‌مثال دانست و اظهار داشت: مردم با دارا بودن از بصیرت و آگاهی دینی در انتخابات مجلس شورای اسلامی حاضر شده و نسبت به انتخاب نماینده اصلح اقدام می‌کنند تا بدین ترتیب پاسخی دندان‌شکن به تمام دشمنان و منافقان دهند.

فرمانده سپاه سلماس، دفاع از ارزش‌های اسلامی را نیاز اساسی نماینده مجلس برشمرد و گفت: با توجه به دوران صدر اسلام می‌توان به این نتیجه رسید که تمام شهدای عصر پیامبر اکرم (ص) تا کنون با هدف حفظ و اعتلای ارزش‌های اسلامی و بهره‌مند کردن مردم از معارف دینی به جهاد پرداخته و در این‌راه جان خود را فدا کرده‌اند و این وظیفه در حال حاضر بر عهده مسئولان، مدیران و در رأس آن‌ها نمایندگان مجلس است.


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-67.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 10:41 | توسط : سلماس پرس  | 

فرمانده انتظامی سلماس خبر داد کشف 59 کیلوگرم حشیش در سلماس

نسخه چاپيارسال به دوستان
فرمانده انتظامی سلماس خبر داد
کشف 59 کیلوگرم حشیش در سلماس

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی سلماس گفت: هفته جاری از یک باند توزیع مواد مخدر 59 کیلوگرم حشیش کشف شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس شاهرخ بختیاری صبح امروز در جمع خبرنگاران در سلماس اظهار داشت: در هفته جاری ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اخباری دریافت کرد مبنی بر این که چهار نفر با هویت‌های معلوم و مستعار در حمل، جا‌به‌جایی، نگهداری و فروش مقادیر قابل‌توجهی مواد مخدر از نوع حشیش در روستای کوزه‌رش سلماس فعالیت گسترده‌ای دارند.

وی تصریح کرد: در طول تحقیقات مشخص شد از یک خودرو سایپا متعلق به یکی از قاچاق‌چیان استفاده می‌کنند در نهایت مراتب در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت به طوری که بلافاصله ماموران پس از رهنمودها و دستورات فرمانده انتظامی و هماهنگی با مقام قضایی و اخذ حکم بازرسی منزل به روستای مذکور اعزام شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: ماموران با رعایت موازین شرعی و قانونی در بازرسی به عمل آمده از منزل یکی از متهم‌ها از زیرزمین ساختمان مقدار 20 کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش که در داخل گونی‌های برنج گذاشته شده بود کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: متعاقب امر ماموران به منزل یکی دیگر از اعضای باند عزیمت می‌کنند که در منزل وی مقدار 39 کیلوگرم حشیش از داخل دامداری در قالب 79 بسته آماده فروش کشف شد به این ترتیب یکی از فعال‌ترین باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر در مجموع با 59 کیلوگرم حشیش و توقیف دو دستگاه خودرو سایپا و دستگیری چهار نفر متلاشی شد.

بختیاری همکاری اقشاری مختلف مردم برای پاکسازی جامعه از لوث وجود سوداگران مواد مخدر قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: خانواده‌ها در ایجاد جامعه سالم و با نشاط نقش زیادی دارند به طوری که از طریق همکاری با پلیس و تربیت فرزندان سالم برای برقراری آرامش در جامعه تلاش می‌کنند


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-66.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:6 | توسط : سلماس پرس  | 

نظری: برگزاری انتخابات پرشور موجب تقویت بنیه امنیت ملی می شود

نظری:
برگزاری انتخابات پرشور موجب تقویت بنیه امنیت ملی می شود
ارومیه- خبرگزاری مهر: فرماندار سلماس گفت: برگزاری انتخابات قانونمند و سالم و مشارکت حداکثری مردم موجب تقویت بنیه امنیت ملی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی نظری ظهر یکشنبه در جلسه ستاد انتخابات سلماس با بیان اینکه انتخابات موجب قوام، دوام و تقویت بنیه امنیت ملی ایران اسلامی می شود، افزود: 14 مرحله اجرایی از 17 مرحله برگزاری انتخابات به اتمام رسیده و اکنون مرحله فعال شدن ستادهای انتخاباتی و ابلاغ انتشار آگهی ستادهای انتخاباتی است.

وی با اشاره به تحریمهای استکبار علیه ایران و فعالیتهای رسانه ای برای کاهش حضور مردم در انتخابات، ادامه داد: دشمنان باید بدانند که فتنه 88 دیگر تکرار نشده و مردم در این راستا باید هوشیار و بیدار بوده و در مقابل توطئههای دشمنان سد محکمی باشند.

فرماندار سلماس با اشاره به فضای آرام توام با آرامش و امنیت در این شهرستان، اظهار داشت: هیئتهای اجرایی انتخابات در شهرستان فعال بوده و بخشداران نیز نهایت تلاش خود را در برگزاری باشکوه انتخابات مجلس انجام می‌دهند.

نظری با اشاره به اینکه رسالت جمهوری اسلامی ایران در دنیا و لزوم مقابله با استکبار و شرایط خاص داخلی ایجاب می‌کند که حضور حداکثری مردم در انتخابات را شاهد باشیم، گفت: دشمن درصدد ایجاد یاس و ناامیدی و جلوگیری از حضور مردم در انتخابات بوده که ملت ولایتمدار ایران اسلامی این ترفند دشمن را نیز خنثی می‌کنند.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-65.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 8:3 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس خبر داد :جلوگیری از حفاری‌ها تا 15 فروردین ‌ماه


فرماندار سلماس خبر داد
جلوگیری از حفاری‌ها تا 15 فروردین ‌ماه

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: از هر‌گونه حفاری از اواخر اسفند ماه جاری تا 15 فروردین‌ ماه سال آ‌ینده‌ جلوگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس مرتضی نظری شامگاه یکشنبه در جمع اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌های تدوین شده، تمام دستگاه‌ها در طول ایام عید نوروز مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌گیرند، علاوه بر این هر مدیری ناظر خدمات ارائه شده توسط دستگاه متبوع خود باشد.

وی افزود: ستاد تسهیلات نوروزی باید دیدگاه فرابخشی داشته باشد و مسئولان ذیربط در ایام تعطیلات نوروزی در بخش‌های مختلف فعالیت داشته باشند تا مسافران و شهروندان با مشکل مواجه نشوند.

این مسئول تصریح کرد: آنچه در ذهن مسافران ماندگار می‌شود نحوه برخورد با آنها بوده و ادب و احترام به مهمانان تاثیر بسزایی در انتقال و پذیرش فرهنگ دارد.

نظری با بیان اینکه در شهری که ارزش‌های معنوی حاکم است، باید خدمات شهری نیز نمود داشته باشد، خاطرنشان کرد: در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی تمهیدات لازم برای استقبال از مسافران نوروزی پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر اینکه آمارها و اطلاعات باید به صورت واقعی و دقیق بر اساس شاخص‌های مشخص ارائه و اعلام شود، اظهار امیدواری کرد: با پیگیری‌های مسئولان و اعضای این ستاد و برنامه‌ریزی‌ها و نظارت دقیق امیدواریم رضایت‌مندی لازم حاصل شود.

نظری در ادامه به برخی مشکلات موجود در مکان‌های مورد توجه گردشگران اشاره کرد و افزود: قبل از سال جدید نسبت به برطرف کردن این مشکلات اقدام شود.

این مسئول با بیان اینکه ما به عنوان خادمان مردم باید نقش خود را به خوبی ایفا کنیم، تصریح کرد: ادارات و سازمان‌ها با رویکرد خدمات‌رسانی در سال نو شروع به کار کرده و تحرک و پویایی موجود را ادامه دهند.

فرماندار سلماس با تاکید به اینکه برنامه‌های ستاد تسهیلات نوروزی باید منسجم و هماهنگ باشد، اظهار داشت: حضور مسافران نوروزی فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی این شهرستان است از طرفی گنجاندن خلاقیت‌ها و جاذبه‌های هنری افراد در کنار جاذبه‌های گردشگری، جذبه مناطق را با کمترین هزینه بالا می‌برد.

نظری سفر را برای ایجاد تحرک و رونق اقتصادی و توزیع ثروت در تمام جامعه و نیز فراهم کردن زمینه حضور مردم در تمام مناطق کشور و آشنایی با فرهنگ‌ها و ارتقای باورهای ملی مهم دانست و بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرستان در این حرکت بزرگ ملی تاکید کرد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-64.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 8:1 | توسط : سلماس پرس  | 

بخشدار کوهسار سلماس: تمام امکانات برای برگزاری انتخابات فراهم است


بخشدار کوهسار سلماس:
تمام امکانات برای برگزاری انتخابات فراهم است

خبرگزاری فارس: بخشدار کوهسار سلماس گفت: تمام امکانات برای برگزاری انتخابات قانونمند فراهم است.به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، حیدر اسمعیل‌زاده شامگاه یکشنبه در جمع اهالی بخش کوهسار اظهار داشت: تمام شرایط لازم و امکانات برای برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بسیج شده است.

وی افزود: روند انتخابات طبق برنامه در حال برگزاری است و روز 12 اسفند ماه شاهد مشارکت حداکثری مردم خواهیم بود.

بخشدار کوهسار شهرستان سلماس اضافه کرد: در 12 اسفند مردم غیور بخش کوهسار در پای صندوق‌های رأی حضور چشمگیری خواهند داشت.

این مسئول تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب که توانایی دیدن رشد روزافزون ملت ایران را نداشتند و از اشاعه تفکر شیعی در منطقه هراسان بودند از همان روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی دست به توطئه و ترور در کشور زدند و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا انقلاب ایران را به شکست بکشانند که به لطف خداوند و هوشیاری مردم کاری از پیش نبردند.

وی جامعه ایرانی را اسلامی و اخلاقی خواند و یادآور شد: جامعه ایرانی پایبند به اخلاق و معنویت است و افراد با اعتقاد پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند و شرکت در انتخابات را برای خود یک تکلیف می‌دانند.

اسمعیل‌زاده افزود: به علت سرسپردگی و بی‌کفایتی مسئولان رژیم ستم‌شاهی، وابستگی آنها به خارج و توجه نکردن به تولید علم، کشور ما پیش از انقلاب در تمام زمینه‌ها دچار عقب‌ماندگی شد و این عقب‌ماندگی‌ها موجب شد تا سال‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز آثار آن در کشور مشهود باشد.

وی انتخابات را سبب اتحاد و انسجام بیشتر دانست و اظهار داشت: برگزاری انتخابات سبب می‌شود در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

این مسئول تصریح کرد: کشور نیازمند مجلسی مقتدر است و تمام اقشار جامعه باید تلاش کنند در فضای رقابتی سالم مجلسی مقتدر تشکیل شود.

بخشدار کوهسار خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران خوشبختانه به آن بلوغ فکری و اعتقادی رسیده‌اند که جرأت و اجازه هیچگونه دخالت و تعرضی را به سایر دشمنان نظام و انقلاب ندهند.

وی با بیان اینکه در زمانی که ملت‌های منطقه با الگوگیری از انقلاب ما، حضور پرشور در انتخابات کشور خود دارند، نباید حضور مردم ما در انتخابات، کمتر از این کشورها باشد، گفت: امروز دشمنان منتظرند تا در صورت حضور کمرنگ مردم در انتخابات، تحریم‌های خود را تشدید کنند و ایران را تحت فشار قرار دهند.

اسمعیل‌زاده به اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم این دیار در طول سال‌های متمادی دفاع مقدس از خود جانفشانی‌های بسیار آفریده‌اند.

این مسئول ادامه داد: امروز نیز روز تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا، امام راحل و ولایت ‌رهبری است.

بخشدار کوهسار عنوان کرد: مردم این خطه بار دیگر با حضور پررنگ خود در انتخابات، مهر فراموشی را بر تاریخ ورق‌خورده ناکام دشمنان ایران اسلامی حک می‌کنند.

وی در پایان گفت: در 12 اسفندماه سال جاری بار دیگر حضور حداکثری مردم غیور این بخش در پای صندوق‌های رأی به اثبات خواهد رسید.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-63.aspx
تاریخ انتشار :  دوشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 8:0 | توسط : سلماس پرس  | 

فرمانده سپاه سلماس: جامعه به مسئولان دشمن‌شناس نیاز دارد


فرمانده سپاه سلماس:
جامعه به مسئولان دشمن‌شناس نیاز دارد

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه سلماس گفت: جامعه کنونی ما به مسئولان دشمن‌شناس و بابصیرت نیاز دارد.به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس احد بابازاده فرمانده سپاه سلماس پیش از ظهر امروز در جمع پاسداران و بسیجیان این شهرستان اظهار کرد: مسئولان باید در شرایط فعلی دشمن‌شناس و بابصیرت بوده و با تیزبینی، درایت و شجاعت خود دشمن را به زانو درآورند.

فرمانده سپاه سلماس گفت: مسئولان نظام مفدس جمهوری اسلامی افرادی انقلابی، سازش ناپذیر و مدافع ارزش‌های اسلامی هستند.

این مسئول از ویژگی‌های دیگر مسئولان نظام اسلامی بردباری، خویشتن‌داری و خیرخواهی مردم دانست و افزود: مسئولان با تواضع و صبوری می‌توانند پاسداری مطمئن برای احکام دینی باشند.

بابازاده در ادامه با برشمردن شخصیت والا و باعظمت مالک اشتر گفت: مالک اشتر دارای ویژگی‌های روحی، اخلاقی و رفتاری والایی بود که حضرت علی (ع) در مورد ایشان می‌فرماید (مالک اشتر برای من همانگونه بود که من برای رسول خدا بوده‌ام) و لذا مسئولان و دست‌اندرکاران را به تبعیت از مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان فراخواند.

بابازاده در ادامه صحبت‌های خود افزود: ویژگی‌های بارز مالک اشتر ولایت‌پذیری، سیاست‌مداری، کاردانی در امور مدیریت سیاسی، فصاحت و بلاغت وی می‌باشد که رمز ماندگاری مالک اشتر در طول تاریخ شد و قدرت نفوذ کلام و توان بالای او در بیان خطبه‌های حماسی و حرکت‌آفرین که امتیازی برای اغلب انسانها کامل و پیشواست تا بتواند در زمان لازم روشنگر حقایق و ارزش‌ها باشد و توده مردم را به حرکت وا دارد.

عضو شورای تأمین سلماس در پایان سخنان خود اوضاع و احوال فعلی کشور را نیازمند داشتن مسئولان باتقوا و ولایت‌مدار برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دانسته و از مردم خواستند که با حضور باشکوه و انتخاب فرد ولایت‌مدار مشت محکم دیگری بر دهان بیگانگان زده و تمامی نقشه‌های دشمنان نظام را نقش برآب کنند.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-62.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:16 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس تصریح کرد: اتحاد اقوام ایرانی با محوریت انتخابات


امام جمعه سلماس تصریح کرد
اتحاد اقوام ایرانی با محوریت انتخابات

خبرگزاری فارس: امام جمعه سلماس گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی از پشتوانه مردمی برخوردار است و تمام اقوام و ادیان در آن مشارکت می‌کنند.حجت‌‌الاسلام محمد موسوی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در سلماس اظهار کرد: انتخابات پیش‌رو مانند سایر انتخابات‌های کشور به همت اقشار مختلف جامعه برپا می‌شود به طوری که این موضوع به روشنی در سطح جامعه و بین شهروندان شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران در همه سطوح و رویدادهای مختلف اعم از داخلی و خارجی کنار مسئولان هستند به طوری که برپایی انتخابات باشکوه و با دامنه وسیع در سراسر کشور اعم از مناطق شهری و روستایی نشان‌دهنده همراهی ملت با مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در 12 اسفند ماه این همراهی و همدلی بیش از بیش به اثبات می‌رسد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تبعیت از ولی فقیه مهم‌ترین ویژگی یک کاندید اصلح است خاطرنشان کرد: تعهد، تخصص، کارآمدی و توانمندی از جمله مولفه‌هایی است که اقشار مختلف مردم باید هنگام رای دادن به این ویژگی‌ها توجه کافی داشته باشند اما ولایتمداری و اطاعت از رهبری بیش از سایر مسائل باید مورد توجه قرار گیرد تا افرادی که به نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابند در همه تصمیم‌گیری‌ها نظر و رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه کاندیداها باید در حدود اختیارات و مسئولیت‌هایشان نسبت به برنامه‌ریزی مبادرت کنند ادامه داد: با توجه به اینکه در ایام تبلیغات برای کاندیداها قرار گرفته‌ایم کاندیداها به انحای مختلف برای جلب نظر اقشار مختلف جامعه تلاش می‌کنند ولی این انتظار از آنها وجود دارد یک چهره واقعی از خود و چشم‌اندازی حقیقی از برنامه‌های خود در اذهان عمومی ترسیم کنند تا رای‌دهندگان در انتخاب افراد اصلح موفق شوند.

امام جمعه سلماس کشور را متعلق به اقشار مختلف جامعه دانست و گفت: قومیت‌های مختلف مردم اعم از آذری، فارس با ادیان مختلف مسلمان، مسیحی و ... از امکانات موجود در میهن اسلامی نهایت استفاده را می‌برند بر این اساس همه آنها برای حضور یافتن پای صندوق‌های رای احساس مسئولیت می‌کنند.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-61.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:15 | توسط : سلماس پرس  | 

در آستانه عید نوروز صورت می‌گیرد:برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سلماس

در آستانه عید نوروز صورت می‌گیرد
برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سلماس

خبرگزاری فارس: رئیس اداره بازرگانی سلماس گفت: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در آستانه فرا رسیدن عید نوروز در سلماس برگزار می‌شود.

جعفر نوبخت امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سلماس اظهار داشت: همزمان با نزدیک شدن به ایام پایانی سال جهت تنظیم بازار علاوه بر تشدید فعالیت تیم‌های بازرسی و نظارت نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (نمایشگاه بهاره) برگزار خواهد شد.

نوبخت افزود: هم‌زمان با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها طرح نظارتی وی‍‍‍‍‍‍ژه نوروز سال 90 در دو مرحله مقدماتی و اجرایی با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه و پایش مستمر بازار در عرضه و تقاضا و برنامه‌ریزی برای تامین و توزیع کالا اجرا می شود و مرحله مقدماتی این طرح از تاریخ از اول اسفند تا 10 اسفند و مرحله اجرایی از تاریخ 11 اسفند 90 تا 15 فروردین سال 91 به منظور ایجاد زمینه مناسب برای تامیین مایحتاج ضروری مردم ادامه می‌یابد.

رئیس اداره بازرگانی سلماس در مورد زمان و کالا عرضه شده در نمایشگاه بهاره گفت: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (نمایشگاه بهاره) از تاریخ 16 اسفند تا 26 اسفند در سالن سرپوشیده تعاون روستایی واقع در خیابان چمران جنوبی سلماس برگزار خواهد شد همچنین در این نمایشگاه کالاهایی همچون روغن، برنج، کیف و کفش، آجیل، خشکبار ، گوشت، میوه، مرکبات و ... سایر کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم عرضه خواهد شد و در خصوص کالاهای اساسی میوه و مرکبات علاوه بر عرضه و توزیع در معرض عموم مردم در نمایشگاه بهاره در مراکز و میادین شهرستان سلماس و تازه شهر توزیع خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: بازرسی‌های محسوس و نامحسوس بر عمکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی همچنین رسیدگی سریع و به موقع به گزارش‌های مردمی در قالب ستاد خبری و برخورد با تخلفات احتمالی از سوی واحدهای اقتصادی بخشی از کارهای اداره بازرگانی سلماس در ایام پایانی سال است.

رئیس کمیسیون نظارت سلماس در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: نظارت بر شرکت‌های مسافربری، حمل و نقل درون و برون شهری و اماکن تفریحی، فرهنگی، سیاحتی، واحدهای اقامتی برخی از موارد نظارتی در بخش خدماتی اداره بازرگانی است.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-60.aspx
تاریخ انتشار :  یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:14 | توسط : سلماس پرس  | 

امام جمعه سلماس:كانديدها و هواداران آنها اخلاق اسلامي در تبليغات رعايت كنند

امام جمعه سلماس كانديدها و هواداران آنها اخلاق اسلامي در تبليغات رعايت كنند به گزارش خبرگزاري فارس از سلماس:حجت الاسلام سيد محمد موسوي امام جمعه سلماس امروز در خطبه هاي نماز جمعه اظهار داشت: از كانديدهاي و هواداران آنها خواهش ميكنم كه درتبليغات انتخابات ادب و اخلاق اسلامي را رعايت نماييد وازتوهين وتخريب و همديگر دوري كنيد كه ما در روز آخرت بايد پاسخگوي اعمال خود مي باشيم. امام جمعه سلماس دربخش ديگري از خطبه ها انتخابات را میدان مسابقه برای خدمت به نظام دانست و یادآور شد:‌ کاندیداها توجه داشته باشند که انتخابات میدانی برای کسب قدرت نشود. سيد محمد موسوي افزود: كاندیداهایی که عزت خود را نگه نمی‌دارند، با ذلت به هر کسی متوسل می‌شوند و بدون تردید شأن کاندیدایی که قصد قانون‌گذار شدن نظام دینی را دارد، بالاتر از آن است که خود را ذلیل و خوار کند. وي با بيان فرمايشي از مقام معظم رهبري كه فرموده اند كساني كه در حرف زدن خود تقوا را رعايت نمي كنند شايسته گي حضور در مجلس را ندارند ادامه داد:مواضب صحبتهاي خود در تبليغات باشيد مبادا با صحبتهاي خود باعث زمينه خوشحالي دشمنان را فراهم نماييد. موسوي در ادامه با اشاره به روز امور تربيتي وتربيت اسلامي تاكيد كردند:همه ما بايد درتربيت فرزندان خود كوشا باشيم و هچنين آموزش وپرورش و وزارت علوم نيز درتربيت دانش آموزان ودانشجويان موثر مي باشند وعلم بدون تزكيه وتربيت اسلامي بي ارزش مي باشد كه همه ما دراين مورد مسول هستيم وبايد سعي كنيم به مسئوليت خود به نحو احسن عمل كنيم. حجت الاسلام محمد كفيلوي مدرس حوزه ودانشگاه ظي سخناني قبل از خطبه اين هفته اظهارداشتند:مردم ايران اسلامي در فاصله كمتر يك ما باحضور چشمگير خود در پاي صندوق هاي راي مشت محگم ديگري به دهن استكبار خواهند زد . وي با بيان اينكه شركت در انتخابات يك وظيفه الهي ،سياسي و انفلابي ميباشد تصريح كردند: دشمنان در12اسفند حضور ما در پاي صنوق هاي راي را رصد خواهند كرد ما نيز با حضور خود به دشمنان نظام خواهيم گفت كه تمامي آرزوهاي خود را بايد باخود به گور ببريد.
منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-59.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:57 | توسط : سلماس پرس  | 

فرماندار سلماس: تمام اداره‌ها برای برگزاری انتخابات بسیج شده‌اند

فرماندار سلماس:
تمام اداره‌ها برای برگزاری انتخابات بسیج شده‌اند

خبرگزاری فارس: فرماندار سلماس گفت: تمام اداره‌ها و امکانات برای برگزاری انتخابات بسیج شده‌اند.به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، مرتضی نظری عصر امروز در جمع مدیران این شهرستان اظهار داشت: عوامل اجرایی، نظارت و بازرسی برای برگزاری انتخابات در سلماس در تلاش هستند و جایگاه تمام شعبه‌های اخذ رای در این شهرستان مشخص شده است.

وی افزود: بخش‌های مرکزی و بخش مرکزی سلماس از جمله مناطقی هستند که شعبه‌های اخذ رای در آن مکان‌ها استقرار می‌یابد.

به گفته این مسئول تعداد 120 صندوق اخذ رای در این شهرستان داریم که از آغاز ساعت رسمی در 12 اسفند کار رای‌گیری را انجام می‌دهند.

فرماندار سلماس با تاکید بر اینکه کاندیداهای نمایندگی مجلس باید فضای معنوی و اخلاقی را در جامعه نهادینه کنند، اظهار داشت: فضای تبلیغاتی انتخابات مجلس باید به‌ دور از هرگونه اهانت و تحقیر باشد.

نظری با بیان اینکه مردم سلماس با نشاط و سرزنده هستند و در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی حضوری موثر و فعال دارند، خاطرنشان کرد: حضور مردم سلماس در راهپیمایی 22 بهمن سال جاری مثال‌زدنی است و مردم در 12 اسفند جاری با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری پرشورتر و بانشاط‌تر در انتخابات مشارکت می‌کنند.

وی مردم ایران را به لحاظ سیاسی، اعتقادی و ولایی بودن، بصیر و دانا نامید و خاطرنشان کرد: واجدان شرایط رای خود را به عنوان یک جهاد الهی به صندوق‌ها می‌اندازند.

فرماندار سلماس جامعه ایرانی را اسلامی و اخلاقی خواند و یادآور شد: جامعه ایرانی پایبند به اخلاق و معنویت است و افراد با اعتقاد پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند و شرکت در انتخابات را برای خود یک تکلیف می‌دانند.

نظری با بیان اینکه انتخابات سبب اتحاد و انسجام بیشتر می‌شود، اظهار داشت: برگزاری انتخابات سبب می‌شود در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

فرماندار سلماس با بیان اینکه برگزاری انتخابات افق دید ما را بین‌المللی می‌کند، تصریح کرد: کشور نیازمند مجلسی مقتدر است و تمام اقشار جامعه باید تلاش کنند در فضای رقابتی سالم مجلسی مقتدر تشکیل شود.

وی به پنج کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سلماس اشاره کرد و گفت: به دنبال مشارکت حداکثری هستیم و امیدواریم تمام واجدان شرایط رای دادن پای صندوق‌های رای‌گیری حاضر شوند.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-58.aspx
تاریخ انتشار :  شنبه ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:49 | توسط : سلماس پرس  | 

فارس منتشر کرد اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت‌شده حوزه‌های انتخابیه آذربایجان غربی


فارس منتشر کرد
اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت‌شده حوزه‌های انتخابیه آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت‌شده حوزه‌های انتخابیه آذربایجان غربی برای انتخابات مجلس نهم منتشر شد.به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از استانداری آذربایجان غربی، اسامی 90 نفر از کاندیداهای تأیید صلاحیت‌شده حوزه‌های انتخابیه استان به شرح زیر است.

افراد تأیید صلاحیت‌شده در حوزه انتخابیه شهرستان ارومیه به شرح زیر است:

موسی احمد‌زاده، ابراهیم بازیان، غلامرضا جباری، اتابک جعفری‌لور، جواد جهانگیرزاده، عربعلی حسن‌زاده قشلاق، منصور حسن‌پور، اسماعیل خلیلی، سید سلمان ذاکر، مرتضی رنجی، سید محمدحسین زبر‌جدنژاد، اکبر زوار، ناصر ستوده قره‌باغ، علیرضا عیوضی، عابد فتاحی، امیرعلی مجرد‌ساعتلو، امیر محبعلی قوشچی، علی محمدی‌لک، عبداله مشهدی جعفرلو، علی ملازاده، نصرت‌الله ملازاده، محمد نجفی، علی نصیری، کامران پاک‌منش، حسین پناهی و اسفندیار پور‌قدیمی.

افراد تأیید صلاحیت‌شده در حوزه انتخابیه شهرستان بوکان نیز به شرح زیر است:

انور حبیب‌زاده بوکانی، محمد قسیم عثمانی و لقمان محمودی؛ و در حوزه انتخابیه شهرستان سلماس علی اکبر آقایی مغانجوقی، شهروز برزگر کلشانی، رسول جلایر سرنقی، علی سلیمانی قزلجه، جعفر شکری قره‌قشلاقی.

در حوزه انتخابیه شهرستان خوی و چایپاره نیز ایوب ایوبی، موید حسینی‌صدر، غلامرضا خبر‌جو، علی‌اکبر زینالی، غلامعلی شریف، حبیب صمد‌زاده، علی کاظمی، ابراهیم محمد‌لو، حمید ناصر‌زاده، قنبر کریم‌نژاد تأیید صلاحیت شده‌اند.

براساس این گزارش در حوزه انتخابیه شهرستان پیرانشهر و سردشت اسامی: علی احمدیان، سید طه حسن‌نژاد، رسول خضری، محمد خضری، محمود محمودپور و در حوزه انتخابیه شهرستان مهاباد عثمان احمدی، کیوان امیدفر، علی بدیهی، داود حیدری، آزاد عبداله‌پور، عبدالرحیم نوربخش و در حوزه انتخابیه شهرستان میاندوآب شاهین‌دژ و تکاب علی احدی‌وند یاریجان سفلی، روح‌اله بیگی ئیلانلو، علی‌نقی جهانی، رحمان حمدی دورباش، نادر شریفی حیدرآباد، هاشم طاهری، اسحق عابدی خلوت، مهدی عیسی‌زاده، جهانبخش محبی‌نیا، کرمعلی مرادی سرکار آباد و محمد میرزایی به عنوان تأیید صلاحیت شدگان اعلام شده است.

لیست اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه شهرستان‌های ماکو – چالدران – پلدشت و شوط سیدابراهیم آقازاده، محرم اکبرزاده، امین‌الله وردی‌پور، منصور خدایاری، حسن شریف‌زادگان، عین‌اله شریف‌پور، محمد علی‌پور، جواد کریم‌زادگان، احد ولی‌زاده، حسین پرنون، حسین پیراسته و در حوزه انتخابیه شهرستان نقده و اشنویه باباخان اسکندری، مهدی ایمانی حسنلویی، محمد جعفر‌زاده، قنبر حسن‌نژاد، عبدالکریم حسین‌زاده، حبیب حقیاری، علی زنجانی حسنلویی، مصطفی سلطانی لواشلویی، موسی فولادی، حسن قره‌خانی، حسن قلاوندی، ایوب محبی و رسول پورزمان از سوی ستاد انتخابات استان اعلام شده است.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-56.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه سوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:43 | توسط : سلماس پرس  | 

فزایش 70 درصدی جمع‌آوری زکات در آذربایجان غربی


مسئول ستاد احیای زکات آذربایجان غربی:
افزایش 70 درصدی جمع‌آوری زکات در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد احیای زکات آذربایجان غربی گفت: میزان جمع‌آوری زکات در آذربایجان غربی امسال با مقایسه سال گذشته بیش از 70 درصد افزایش یافته است.

حجت الاسلام جابر شوقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سلماس اظهار داشت: امسال در آذربایجان غربی بیش از29میلیارد ریال از مردم زکات جمع‌آوری شده است که از این مبلغ 9 میلیارد ریال برای طرح های عام‌المنفه و برای مردم مناطقی که در این کار پسندیده مشارکت داشته‌اند هزینه شده است.

وی ادامه داد: از محل درآمدهای زکات امسال در استان تعداد 182 پروژه در حال انجام می‌باشد که از این تعداد 52 طرح دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید و مابقی پروژه‌ها 32 واحد مسکن مددجویی کمیته امداد امام خمینی (ره) و مسجد،حسینیه، ابنیه فرهنگی و ... شامل می‌شود.

این مسئول با اشاره به نحوه جمع‌آوری زکات از روستاها تصریح کرد: از مجموع 2 هزار و 853 روستا در آذربایجان غربی تعداد یک هزار و 750 نفر از طرف خود مردم در روستاهای استان معرفی و انتخاب شده‌اند که به صورت افتخاری در کار جمع‌آوری زکات و هزینه کرد آن با ستاد زکات همکاری می‌کنند.

وی در مورد برنامه‌های آتی ستاد زکات آذربایجان غربی گفت: در سال آینده برای ظرفیت سنجی زکات بالقوه استان در برنامه داریم با همکاری جهاد کشاورزی، تعاون روستایی و بخشدار‌ی‌ها در روستاهای استان اقدام می‌کنیم تا بتوانیم با جمع‌آوری زکات بیشتر تعداد بیشتری از نیازمندان جامعه زیر پوشش قرار دهیم.

معاونت توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی در ادامه گفت: امید داریم که با بررسی راهکارهای مناسب بتوانیم فریضه زکات در سال آینده در جامعه جاری کنیم.

اورج نیک‌خو در مورد برگزاری جشن نیکوکاری گفت: جشن نیکوکاری امسال با توجه به هماهنگی که با مدیر کل آموزش پرورش و مدیران مدارس استان صورت گرفته است در 17 اسفند با نواخته شدن زنگ نیکوکاری در مدارس آغاز خواهد شد و هدایای جمع‌آوری شده از مدارس در بین دانش آموزان نیازمند توزیع خواهد گردید.

وی ادامه داد: با همکاری نیروی مقاومت بسیج و کمیته امداد امام خمینی (ره) و امور مساجد استان در 18 اسفند امسال با دایر کردن تعداد 200 پایگاه سیار کار جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری انجام خواهیم داد همچنین پایگاه‌های کمیته امداد در روز جمعه 19 اسفند در مصلی‌ها و مکان‌های اقامه نماز جمعه در سراسر استان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی مستقر خواهند شد.

این مسئول افزود از مردم نوع‌دوست سراسر استان در خواست می‌کنیم که دراین مراسم به صورت گسترده حضور داشته باشند و برنامه‌ریزی شده است که تمامی کمک‌های مردمی اعم از نقدی و غیرنقدی قبل از عید در اختیار نیازمندان جامعه قرار گیرد.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-55.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه سوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:28 | توسط : سلماس پرس  | 

رئیس دادگستری سلماس: حضور گسترده در انتخابات نظام را بیمه می‌کند


رئیس دادگستری سلماس:
حضور گسترده در انتخابات نظام را بیمه می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس دادگستری سلماس گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی نظام را مقابل دشمنان بیمه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، علی حسن‌زاده صبح امروز در حاشیه جلسه شورای حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم ایران اسلامی یک بار دیگر همانند راهپیمایی 22 بهمن که با حضور بابصیرت و آگاهانه خود مشت محکم دیگری به دهان استکبار جهانی زدند در روز 12 اسفند نیز با حضور پرشور پای صندوق‌های رای ضمن مشارکت در تعیین سرنوشت خود، نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیمه خواهند کرد و دشمنان یک بار دیگر در اهداف خود ناکام خواهند گذاشت و 12 اسفند دنیا شاهد این حماسه عظیم خواهد بود.

حسن زاده در ادامه با قرائت بخشی از نامه‌ای که از طرف ریاست قوه قضائیه در ارتباط با انتخابات به دادگستری ارسال شده گفت: پیرو این بخشنامه ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در شهرستان سلماس به ریاست دستگاه قضایی این شهرستان تشکیل یافته و شعبه بازپرسی در دادسرا و شعبه اول در دادگاه جهت رسیدگی به تخلفات احتمالی انتخاباتی اختصاص یافته که در صورت وقوع تخلف و جرائم احتمالی دستگاه قضایی خارج از نوبت به این قضایا رسیدگی خواهد کرد.

رئیس شورای حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی سلماس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری می‌باشد لذا دستگاه‌های متولی به ویژه دستگاه قضایی خود را مکلف کرده است به پرونده‌های که در رابطه با تصرفات، خرید و فروش اراضی ملی و منابع طبیعی در دادگستری تشکیل می‌شود خارج از نوبت رسیدگی نماید.

این مسئول افزود: شورای حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی سلماس هر ماه با تشکیل جلسه با حضور اعضا این شورا مسائل به وجود آمده در شهرستان مورد برسی قرار می‌دهد و مواردی که از طریق مصوبه حل می‌شوند با تصویب کردن و در غیر این صورت با تشکیل پرونده از طریق دادگستری موضوع پیگیری و رای صادر می‌شود.

رئیس دادگستری سلماس در پایان سخنان خود گفت: در ارتباط با حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی تعداد 110فقره پرونده در سلماس مورد رسیدگی قرار گرفته است که از این تعداد 103 مورد رای به نفع منابع طبیعی و مابقی به نفع اشخاص صادر شده است.

منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-54.aspx
تاریخ انتشار :  چهارشنبه سوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:26 | توسط : سلماس پرس  | 

لیست کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان در آذربایجان غربی اعلام شد

صبح امروز
لیست کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان در آذربایجان غربی اعلام شد

خبرگزاری فارس: صبح امروز در جلسه‌ای با حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی لیست کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان در آذربایجان غربی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان در آذربایجان غربی صبح امروز در جلسه‌ای که با حضور خبرنگاران در  ستاد مرکزی این جبهه تشکیل شد اظهار داشت: هشت نفر کاندیدا از مناطق مختلف آذربایجان غربی در قالب جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت خواهند کرد.

مهدی فتاحی تصریح کرد: در ارومیه آقایان ابراهیم بازیان، جواد جهانگیرزاده و حسین پناهی در خوی ایوب ایوبی در حوزه انتخابیه ماکو، شوط، چالدران و پلدشت محمد علی‌پور در حوزه انتخابیه میاندوآب حجت‌الاسلام روح‌الله بیگی و جهانبخش محبی‌نیا در سلماس نیز علی‌اکبر آقایی کاندیداهای این جبهه محسوب می‌شوند ولی در شهرستان‌های مهاباد، پیرانشهر، سردشت، نقده، اشنویه و بوکان تاکنون به مصداقی نرسیده‌ایم.

فتاحی با بیان اینکه لیست اعلام شده قطعی است، گفت: اسامی افرادی که در این لیست آمده است قطعی قلمداد می‌شود پس امکان تغییر و تحول در آن وجود ندارد زیرا با لحاظ فاکتورهای مختلف و سختگیری به مراتب شدیدتر از شورای نگهبان این افراد برای قرار گرفتن در لیست انتخاب شده‌اند پس مورد وثوق اعضای جبهه متحد اصولگرایان هستند.

این مسئول اقبال عمومی برای جذب آرامی مردم در انتخابات مجلس با اصولگرایان دانست و خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن مقبولیت عمومی و پایگاه مردمی که جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری دارند پیش‌بینی می‌شود بین 65 تا 90 درصد آرای مردم کاندیداهای اصولگرایان به خود جذب کنند.

وی ادامه داد: التزام عملی به ولایت فقیه، عدم وابستگی به مراکز قدرت و ثروت، نداشتن تعلق خاطر به جریان فتنه و انحرافی همچنین در مرحله دوم داشتن تخصص و کارآمدی از مهم‌ترین ویژگی‌های افراد برای ارزیابی حضور یا عدم حضور آنها در این جبهه محسوب می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه معنویت، عقلانیت، عدالت و پیشرفت در سایه ولایت مهم‌ترین شعار این جبهه است افزود: همه تلاش اعضای این جبهه بر این مبنا استوار خواهد بود در ایام مختلف حتی بعد از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی مقابل مردم پاسخگو بوده و برای عملی کردن شعار مذکور به طور گسترده تلاش شود.

فتاحی همکاری رسانه‌های جمعی برای روشنگری بین مردم خواستار شد و تصریح کرد: این طور نیست که جبهه از رسانه‌های جمعی فقط پشتیبانی کاندیداهای این حزب را درخواست کند بلکه ما می‌خواهیم خبرنگاران و روزنامه‌نگاران برای انتخاب افراد اصلح، مطیع ولایت و کاردان تلاش کنند.

انتهای پیام/غ10


منبع : http://mojsalmas.blogfa.com/post-53.aspx
تاریخ انتشار :  سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 12:26 | توسط : سلماس پرس  |